Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 12:50
 
Sarıbay, “Ne görev verilirse onu yapmaya hazırım”
Siyaset Haberi
Sarıbay, “Ne görev verilirse onu yapmaya hazırım”

CHP’nin olağan 37. Kongresinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesine giremeyen önceki dönem CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay önemli açıklamalarda bulunarak, “YDK’ya girip girmemem önemli değil. Ben bu partinin ferdi olarak her koşulda elimi taşın altına koyup ne görev verilirse onu yapmaya hazırım” dedi.

CHP’nin olağan 37. Kongresinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesine giremeyen önceki dönem CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu böyle takdir görmüş. Yüksek Disiplin Kuruluna illa gireceğim diye bir hırsım yoktu hiçbir zaman. Öyle bir düşüncem olsaydı Genel Başkanı bizzat arar söylerdim. Ama ne milletvekilliği için, nede Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği için aramadım. Arasaydım da beni kırmazdı diye düşünüyorum. Partimizin bu yönde bir ihtiyacı olsaydı beni ararlardı. Aramadıklarına göre demek ki öyle bir ihtiyaçları olmadı.

HİÇ BİR ZAMAN PARTİME KÜSMEM

Nitekim benim Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine ihtiyacım yok. Bağımsız aday olup listeyi delmem bana yakışmazdı ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalefet yapıyor algısı olurdu.  Ben ne görev verilirse onu yapmaya her zaman hazırım. Hiçbir zaman partime kırılmam, kızmam ve küsmem. Yüksek Disiplin Kuruluna girip girmemen gerçekten hiç önemli değil. Ben bu partinin ferdiyim, her koşulda elimi taşın altına koyarım” açıklamalarında bulundu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıbay,, “Ne, görev, verilirse, onu, yapmaya, hazırım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı