Haber Detayı
22 Eylül 2018 - Cumartesi 14:15
 
Sarıbay: “Yerel seçimlerde kazanacağız”
CHP İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında parti büyüklerini bir araya getirdi. Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Yerel seçimlerde kazanacağız. En büyük sıkıntımız elimizde belediye başkanlığı olmaması” dedi
Siyaset Haberi
Sarıbay: “Yerel seçimlerde kazanacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü, yerel seçim çalışmalarını konuşmak üzere toplantı düzenledi. İl binasında düzenlenen toplantıya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın yanı sıra Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, il Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Eski Milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan, Hikmet Erenkaya, Bekir Yurdagül, Erol Köse, eski İl Başkanları Nadir Nadi Birok, İbrahim Aydın, Rıdvan Alkan, Necati Çakır, Keramettin Gençtürk, Yalçın Kuşkan, Cihat Altınyuva, Bozkurt Uslu, eski Belediye Başkanları Selahattin Altınkaya, Çetin Doyuran, Ertuğrul Akalın, Tuğran Sarı, Mehmet Emin Akın, Cevdet Şahin, Kenan Evin, ilçe başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

AKIL VERME HADDİNDE DEĞİLİM

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu parti hepimizin. Baktığım zaman CHP’nin 40 ile 50 senesinin hafızası burada. 50 seneden beri bu partiye, Kocaeli’de aday olan, hizmet eden insanlar var. Biz bu partiyi nasıl bu hale getirdiysek, bu halden çıkartmak zorundayız. Kimsenin ben dememesi lazım. En iyi oyu almamız, en iyi adayı belirlememiz lazım. Memleket avucumuzun içinden kaydı gidiyor. Biz hala o onu dedi, bu bunu dedi yarışı içerisindeyiz. Kimin ne açığını bulabilirizin çabası içerisindeyiz. Ben burada bulunan İl Başkanlarıma, Belediye Başkanlarıma akıl verme haddinde değilim” ifadelerini kullandı.

BENİM BAŞARISIZLIĞIM

“24 Haziran seçimleri sonrasında elimiz kolumuz kırıldı” diyen Sarıbay, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci tura taşıyamadık. Milletvekili sayımızı arttıramadık, milletvekili sayısı artmasına rağmen. Bu benim başarısızlığım olsun. Yerel seçimlerde kazanacağız. En büyük sıkıntımız elimizde belediye başkanlığı olmaması. Gençler, kadınlar işsiz. Belediye Başkanlığı alacağız. Başka çaremiz yok. Bu partiye insanların öbek öbek gelmesi lazım. Gençler geliyor, çalışıyor, 3 gün sonra kaydımı silin diyorlar. Biz CHP’liyiz diye bizi işe almıyorlar diyorlar” diye belirtti.

GENEL BAŞKANIMIZA İLETECEĞİM

Son olarak Sarıbay, “Aday belirlemeyle ilgili bir yöntem bulmak için buradayız. Adaylık düşünen varsa söyleyebilir. Ben önseçim istiyorum. İstemeyen arkadaşlarımız varsa söyleyebilir. Bazı ilçelerde kesinlikle önseçim yapmamız gerekiyor. İlçe Başkanlarımızın önerilerinizi bekliyorum. Biz bugün böyle böyle olsun demeye değil, dinlemeye geldik. Pazartesi günü Ankara’ya gideceğim. Buradan aldığım fikir, fikrimi değiştirebilir. Buradan çıkan sonuçları genel başkanımıza ileteceğim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıbay:, “Yerel, seçimlerde, kazanacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı