Haber Detayı
03 Mart 2017 - Cuma 12:35
 
Seçim Anketinde Çarpıcı Sonuç
Dünyada çok örneği olmayan bir sonuç olarak tarihe geçti.
- Haberi
Seçim Anketinde Çarpıcı Sonuç

15 yıllık seçim sonuçlarına göre her 4 seçmenden 3'ü AK Parti'ye oy verdiği ortaya çıktı. Bu dünyada çok da örneği olmayan bir başarı olarak tarihe geçti.MAK araştırma şirketinin yaptığı son anket yayınlandı. 15 yıllık  Türkiye Seçim sonuçlarının bölgesel dağılımlarını da incelediğinde  Türkiye'de oy kullanan her 4 seçmenden 3'ü herhangi bir seçimde  AK Parti'ye oy vermiş. Peki bugün seçim olsa hangi parti önde olur? İşte yanıtı...

YARIN SEÇİM OLSA...

Son anket MAK danışmanlıktan geldi. "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" sorusuna verilen yanıtlar; kararsızların matematiksel dağılımının sonunda  AK Parti 52,66, CHP 24,45, MHP 13,35, HDP 7,78, diğerleri başlığı altıda diğer parti ve bağımsız adayların ise 2,22 de kaldığını göstermektedir. HDP % 10 luk baraja net olarak takılmış görülmektedir.
DÜNYADA BÖYLE BİR BAŞARI YOK

15 yıllık  Türkiye seçim sonuçlarının bölgesel dağılımlarını da incelediğinde  Türkiye'de oy kullanan her 4 seçmenden 3'ü herhangi bir seçimde  AK Parti'ye oy vermiş. Bu dünyada çok da örneği olmayan bir başarı olarak tarihe geçti.
CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNE YÖNELİK REFERANDUM YAPILSA BU DEĞİŞİKLİĞİ ONAYLAR MISINIZ?

Sorusuna seçmenlerin % 53'ü EVET derken, % 37 HAYIR demektedir. İlgili Anayasa değişikliği TBMM de görüşülürken kararsız oranı % 20 lerde iken şu an bu oran % 10 lara inmiş görülmektedir.
KARARSIZLAR DAĞITILDIKTAN SONRA YÜZDE 58.88

Kararsızların matematiksel dağılımı sonrası ortaya çıkan tablo EVET % 58,88 HAYIR % 41,12 çıkmaktadır.


Kaynak: Editör:
Etiketler: Seçim, Anketinde, Çarpıcı, Sonuç,
Yorumlar
Haber Yazılımı