Haber Detayı
18 Mart 2017 - Cumartesi 15:05
 
Şehidimizin adı konakta yaşayacak
Şehit Uzman Çavuş Murat Tevlim Kazım Karabekir Mahalle Konağı temeli düzenlenen törenle atıldı.
Darıca Haberi
Şehidimizin adı konakta yaşayacak

Törene Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Garnizon Komutanı Erhan Yeşil, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Temel Atma Töreninde vatandaşlara yönelik bir konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ilçede yapımı devam eden ve yapılması planlanan projelerle ilgili açıklamalar yaptı.

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN

Darıca’nın her yerini adeta bir şantiye alanına çevirdiklerini belirten Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Kazım Karabekir’de bugün şehidimizin adıyla bir mahalle konağının temelini atıyoruz. Bunun gibi ilçede ki diğer mahallelerde de konaklarımızı tamamlayacağız. Darıca sahilimizin aynı düzenlemesini Bayramoğlu sahillerinde de gerçekleştireceğiz. Darıca sahilinden başlayan ve GOSB’a kadar güzergaha sahip olan metro hükümetimiz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile tamamlanıp vatandaşımızın hizmetine girecek. Nene Hatun Mahallesi’nde bir kent park hayata sokulacak. Adnan Menderes Kültür Merkezi’nin yükünü hafifleteceğiz. “dedi.

HALKIMIZ NE DERSE O OLACAK

Referandum öncesi süreci de değerlendiren Başkan Karabacak, “Referandumda halkımız ya Evet diyecek ya Hayır diyecek. Önemli olan neden Evet dediği yada Hayır dediğidir. Anlamadığı bir konuda tercih yapılsın istemiyoruz. Burada rejim değişmiyor. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu cumhuriyet ve demokrasiden vazgeçmemiz mümkün değil. Burada sadece parlementer bir sistem değişikliği söz konusu. Yasamanın yetkisi genişletiliyor. Başbakanlığımız olmayacak. Onun yerine Cumhurbaşkanımız tarafından bir yönetim sistemi hayata sokulacak.” dedi.

İLDEN BÜYÜK BİR MAHALLEDEYİZ

Başkan Karabacak’ın ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman da, “Birçok ilden büyük bir mahalle de semt konağı açılışı yapıyoruz. Bazen ev hanımlarımıza gençlerimize kurs verecek binalar salonlar bulmakta zorlanıyoruz. İşte bu mahalle konakları bu ihtiyaca da cevap vermesi açısından önemlidir.” dedi. Konuşmaların ardından tüm protokol mensupları ve Şehit Uzman Çavuş Murat Tevlim'in ’abası ve oğlu ile birlikte temel atma butonuna basıldı.

 

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehidimizin, adı, konakta, yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı