Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 10:46
 
ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER KAYNAŞMASI FESTİVALİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ
Darıca Haberi
ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER KAYNAŞMASI FESTİVALİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ

Darıca Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivalinin kura çekimi Darıca Belediyesi Teras Kafe Restoran Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen bir programla gerçekleşti. Darıca Belediye Başkanı” Şükrü Karabacak’ın yanı sıra Darıca’da faaliyet gösteren dernek başkanlarının katılımıyla gerçekleşen çekilişle derneklerin gece yapacakları tarihler ve açacakları stantların numaraları belirlendi.

 

 

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Darıca sahildeki amfi tiyatroda düzenlenecek olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması programı 2 Temmuz 2017 Pazar günü Darıca Belediyesi’nin düzenleyeceği açılışın ardından Artvinliler Derneğinin gecesi ile başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’ndan mehter takımı eşliğinde amfi tiyatronun bulunduğu yere kadar yapılacak yürüyüşle başlayacak olan şölenlerde bu yıl 41 dernek gece yapacak. 9.Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali Darıca Belediyesi’nin yapacağı ve ülkemizin tanınmış sanatçılarının katılacağı final gecesi ile son bulacak.

 

ÜLKEMİZİN EN UZUN SOLUKLU ETKİNLİĞİ

 

Başkan Karabacak yaptığı konuşmada “Bu yıl dokuzuncusunu düzenleyeceğimiz ülke genelinde eşi benzeri olmayan bir program. 7 dernekle başlayıp 41 derneğe ulaştığımız ülkemizin en uzun soluklu projelerinden olan Şehirler ve Kültür Kaynaşması bir kardeşlik projesidir. Doğusundan batısına binlerce vatandaşımızı her akşam farklı bir deneğimizin gecesinde Darıca Sahilinde buluşturuyoruz. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivalini ülkemizde meydana gelen olaylar sonucu iki yıl ertelemek zorunda kalmıştık, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın yoğun talebi ve derneklerinin istekleri üzere, ülkemizin de normale dönmesinin ardından hasrete son verip festivalimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.” dedi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEHİRLER, VE, KÜLTÜRLER, KAYNAŞMASI, FESTİVALİ, İÇİN, KURALAR, ÇEKİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı