Haber Detayı
14 Kasım 2016 - Pazartesi 14:09
 
Şeker Çayırova'yı gezdi
Haftasonu Çayırva’ya gelen Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Belediye Başkanı Demirci ve Ak Parti İlçe Başkanı Kılıç ile birlikte yatırımları inceledi.
Çayırova Haberi
Şeker Çayırova'yı gezdi

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, beraberinde Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Kılıç ilçede yapımı devam eden projeleri gezdi. Yapımına devam edilen tesisleri inceleyen Şeker, Demirci ve Kılıç daha sonra Çayırova Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek çalışmalara ilişkin görüş paylaşımında bulundular.

KOCAELİ ZARAR GÖRÜR

Bölgenin deprem kuşağında olması ve sürekli yaşanma ihtimali olan büyük deprem ile ilgili açıklama yapan aynı zamanda kent planlamacılığı üzerine uzman olan ve Türkiye'de 22 milyona yakın konut bulunduğunu bunların yaklaşık 15 milyonunun 2000'den önce yapıldığını belirten Şeker:  "2000 yılından önce yapılmış konutlarda hem mühendislik açısından ciddi sıkıntılar var hem inşaat malzemeleri yapım açısından ve birçok alanda ciddi sıkıntılı ve problemli binalar. Yaşanan her depremde de bu binalar ciddi etkileniyor, belki ayakta duruyor ama ciddi anlamda etkileniyor. Bu 1999 öncesi binalar, benim kişisel görüşüm katılanınız olur olmaz, ciddi anlamda yorulmuş binalardır. Mevcut yönetmeliklere göre, mevcut imar mevzuatına göre bunların en kısa zaman içerisinde yenilenmesi lazım. Aksi halde Allah korusun nasıl Kocaeli'deki depremde İstanbul Avcılar'da'da binalar yıkıldıysa o beklenen İstanbul depreminde de Kocaeli' de bugün sağlam gibi görünen birçok binaların yıkılacağını tahmin ediyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şeker, Çayırova'yı, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı