Haber Detayı
02 Şubat 2020 - Pazar 11:59
 
Sinema akşamları yeniden yapılsın
Kültür-Sanat Haberi
Sinema akşamları yeniden yapılsın

Bundan yaklaşık beş altı sene önce Eskihisar Kalesinde sinema akşamları gerçekleşmişti. Ağırlıklı olarak yerli filmlerin gösterimi yapıldığı akşamlarda Gebzeli vatandaşlar aileleriyle beraber film izleme, bir arada olma ve hep beraber eğlenme fırsatı yakalamıştı.

AİLELER BİRLİKTE İZLEMİŞLERDİ

Ailece hep beraber yapılan aktiviteler değerli. Bundan yaklaşık beş altı sene önce Eskihisar Kalesinde sinema akşamları gerçekleşmişti. Ağırlıklı olarak yerli filmlerin gösterimi yapıldığı akşamlarda Gebzeli vatandaşlar aileleriyle beraber film izleme, bir arada olma ve hep beraber eğlenme fırsatı yakalamıştı. Ücretsiz olarak yapılan film gösterimleriyle Gebzeli aileler, çocuklarıyla beraber güzel zamanlar geçirirken dönemin başkanı Adnan Köşker’e teşekkür etmişlerdi.

VATANDAŞIN BİR RİCASI VAR

Aradan geçen zamanda sinema akşamlarının geriye sadece adı kaldı. Üstelik Eskihisar Kalesi git gide bakımsız bir görüntü halini aldı. Kalede restorasyon yapmak gerekirken şu an için kalenin geleceği koca bir soru işareti. Bir zamanlar sinema akşamlarının düzenlendiği kalede şimdilerde yalnızları oynarken Gebzelilerin yetkililerden bir ricası var. Kale için gerekli çalışmaların yapılmasının ardından eskiden olduğu gibi kalenin kültür-sanata açılması ve sinema akşamlarının yeniden yapılıp yaz akşamlarına damga vurması vatandaşın beklentisi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sinema, akşamları, yeniden, yapılsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı