Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 15:45
 
Sirmen tekrar Cezaevinde
Sefa Sirmen, bugün yeniden T Tipi Cezaevine gönderildi.
Kocaeli Haberi
Sirmen tekrar Cezaevinde

 

İzgaz davasında hüküm giydiği gerekçesiyle 24 Haziran’da T Tipi Cezaevine konulan İzmit Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, Kocaeli eski Milletvekili Sefa Sirmen, 88 gün boyunca sağlık sorunları nedeniyle tedavi için kaldığı KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nden bugün taburcu edildi ve yeniden T Tipi Cezaevine  konuldu.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Sefa Sirmen cezaevine girdikten sonra sağlığı bozulmuş, Tıp Fakültesi’nde kalp damarlarına stent takıldıktan sonra cezaevine geri dönmüştü. Ardından ikinci kez hastaneye kaldırılan Sirmen’e bağırsaklarından iki büyük operasyon yapılmıştı. Bir ara sağlık durumu kritikleşen Sirmen’in tedavisinin büyük ölçüde tamamlandığı, kendisinin de doktorlardan cezaevine dönmeyi talep ettiği öğrenildi. Dün sabah yapılan son muayenenin ardından Sefa Sirmen, T Tipi cezaevine geri döndü.
 

GİRİŞİMLER SÜRÜYOR

Öte yandan Sefa Sirmen’in hüküm giydiği dava ile ilgili Yargıtay Başsavcılığı ve Anayasa Mahkemesi nezdindeki hukuki girişimler devam ediyor. Ankara’da konuyla ilgilenen hemen bütün hukukçular, Sirmen’in haksızlığa uğradığı, kararın değişmesi gerektiği görüşünde birleşiyorlar. Ancak adeta gizli bir elin, bu davanın Yargıtay’da yeniden ele alınmasını engellediği bildiriliyor. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sirmen, tekrar, Cezaevinde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı