Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 22:57
 
SİYASETE SİNOP İMZASI
Kocaeli ve İstanbul'da konuşlu Sinoplular Derneklerinden oluşan konfederasyon KOSİDEF'in birlik ve dayanışma gecesi Salon Toprak Çayırova'da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Geceye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yardımcısı Mehmet Ersoy'da katıldı.
Çayırova Haberi
SİYASETE SİNOP İMZASI

Herkes vardı

Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un yanısıra gecede Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, SİNKON Başkanı Bahattin Demircan, Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi Baran Aydın, siyasi partilerin ilçe başkanları, belediye başkan adayları gecenin protokolünü oluşturan isimler oldu. KOSİDEF Genel Başkanı Zekeriya Demirkıran ve Yönetim Kurulu gecenin başından sonuna kadar üst düzey bir evsahipliği yaparak misafirlerini ve hemşerilerini ağırladılar. Gecenin açılış konuşmasını yapan KOSİDEF Başkanı Demirkıran, "İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmede hem hemşerilerimizin hem de ilçemizin gençlerini uyuşturucudan ve diğer madde bağımlılığından uzak tutmak adına eğitim çalışmaları yapma gayemiz öncelikli planlamamızdır. Bu bizim en hassas ve üzerinde ciddiyetle durduğumuz bir konudur. Yerel seçim sürecindeyiz Tüm siyasi parti adaylarımıza seçimlerde başarılar dileriz."dedi. Daha sonra kürsüye gelen Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ise görev yaptığı dönem boyunca tüm derneklere katkı sunma gayreti içinde olduklarını ifade etti. Derneklerin sosyal ve  kültürel yaşamda ki önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Demirci bundan sonra da derneklerle kurduğu sıcak ve samimiyeti sürdüreceğinin altını çizdi.Programda konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Tüm hemşerilerimizi burada birlik içerisinde, bu kadar güçlü bir şekilde beraberlik içerisinde ve paylaşma içinde dayanışma içinde görmekten son derece mutluyum. Gerek genel siyasette, gerek yerel siyasette, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle çok ahenkli işbirliğini gerçekleştirebildiklerini görebilmiş olmaktan mutluyum.

Beraberliğimiz sürecek

Düzenlenen bu etkinliğe, ilimizin milletvekilİ, bölge belediye başkan adayları ve  bölge siyasetçilerin çoğunun AK Parti’nin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin, değerli temsilcilerinin bu çadır, bu bayrak altında olduğunu görebilmekten hemşerilerimin bunu başardığına şahit olabilmekten çok büyük mutluluk duydum, Allah hepinizden razı olsun. İnşallah bu birliğimiz beraberliğimiz her daim devam edecek” diye konuştu.

“Sinoplular gerçekten mülayim insanlardır”


Konuşmasının bir bölümünde bölge belediye başkan adaylarına ve Sinoplu hemşerilerine de seslenen Ersoy, “Sinoplular gerçekten mülayim insanlardır. Gerçekten saygılı insanlardır. Gerçekten sıcak insanlardır. Onlar buralara keyifleri için gelmediler. İşledikleri bir karış toprakları sular altında kaldı ama memleketin başka köşesine baraj oldu, yol oldu. Onun için kalktılar o ata yurtlarını anayurtlarını terk ettiler, buralara yerleştiler, buraları yurt edindiler, buraları vatan tuttular, toprak tuttular. Bizim artık gerçek vatanımız, doyduğumuz yerdir dediler ve Çayırovalı oldular, Kocaelili oldular, İstanbullu oldular. Elbette ki Sinoplu olduklarını unutmadılar ama sizin bir parçanız oldular. Onlar hizmetlerin en güzeline, muamelenin en güzeline layık insanlar” şeklinde konuştu.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİYASETE, SİNOP, İMZASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı