Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 17:34
 
“Sizleri yalnız bırakmayacağız!”
GEBZE KAYMAKAMLIĞI KAHRAMAN GAZİLERİ ONURLANDIRILDI
Gebze Haberi
“Sizleri yalnız bırakmayacağız!”

Gebze Kaymakamlığı tarafından KKTC milli mücadelesine katılan gazilerimize madalya tevcih töreni düzenlendi. Törende konuşan Kaymakam Güler, “Şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz bizlere birer emanettir. Biz yetkimiz çerçevesinde onlara her türlü hizmeti ve kolaylığı yapmak mükellefiyetindeyiz.” dedi.

Gebze Öğretmenevinde düzenlenen Madalya Tevcih Programında 49 gaziye madalyaları verildi. Programa Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve eşi Nuray Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, Garnizon Komutanı Yarbay Ramazan Uydaş, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aksu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilay Coşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, birim müdürleri, gazilerimiz ve aileleri katılım gösterdi. Program şehitler ve ebediyete irtihal etmiş gazilerin hatıralarına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törene yemek programının ardından İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay’ın ve Mustafa Paşa Camisi İmam Hatibi Adem Akbaş’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. 

“ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ”

Programda konuşan Kaymakam Mustafa Güler, “Bugün vatanımızın bekası, bayrağın gökyüzünde dalgalanması ezanın susmaması için bizim bir parçamız olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti topraklarında kahramanca mücadele eden o seferberliğe katılan, gazi kardeşlerimize şeref madalyasını takdim edeceğiz. Öncelikle bu mücadelede şehit olan askerlerimizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan milis kuvvetlerini ve Kuzey Kıbrıs’ta Şehit olan vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. O mücadeleye katılıp bugün aramızda olmayan gazi kardeşlerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

“ŞEHİT KANLARI İLE VATAN YAPTIK”

Bulunduğumuz coğrafya itibariyle tarihin her döneminde ülkemiz iç ve dış düşmanlarla mücadele ederek gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin sınırlarının her noktasında şehit kanı olan bir topraktır. Bu toprakları biz şehit kanları ile vatan yaptık. Bayrağımızda şehidimizin kanı vardır. Biz Türk milleti olarak İstiklalimiz ve İstikbalimiz için gözümüzü kırpmadan hayatımızı feda eden ve kimseden korkmayan kimseye minnet etmeyen mücadele etmekten kaçınmayan bir milletin evlatlarıyız. Bu coğrafyada ecdadımız yıllar boyunca dünyaya insanlığı dünyaya merhameti dünyaya hoşgörüyü sevgiyi öğretmiş cihan imparatorluğu kurmuş medeniyetin evlatlarıyız.

“GAZİLERİMİZ BİZE EMANETTİR”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bu mücadeleye katılan kardeşlerimize zaman zaman şeref madalyası daha önce tevcih edilmişti. Bugün 49 gazimize bu madalya tevcih edilecektir. Şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz bizlere birer emanettir. Biz yetkimiz çerçevesinde onlara her türlü hizmeti ve kolaylığı yapmak mükellefiyetindeyiz. Davetimize icabet edip gelen Gebze’mizin değerli protokolüne ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu vesile ile hepinize hayırlı günler diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu. Madalyaların sahiplerine protokol tarafından teslim edilmesinden sonra program son buldu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sizleri, yalnız, bırakmayacağız!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı