Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 10:54
 
Sokağa çıkma yasağında son durum
Gebze Haberi
Sokağa çıkma yasağında son durum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları ile telekonferans yaptı. Toplantıda koronavirüs salgınıyla mücadelede gelinen nokta ve ilerleyen süreçle ilgili istişareler yapıldı. Erdoğan, belediye başkanlarından pandemi ile mücadelede yapılan yardımlar ve vaka sayılarıyla ilgili bilgi aldı. 

SEYAHAT YASAĞI UYARISI 

Buna göre Kocaeli, Zonguldak, Sakarya gibi illerde vaka sayısı azalırken, İstanbul’da dalgalanmanın devam ettiği değerlendirildi. Kars, Giresun, Antalya gibi birçok ilde ise uzun süredir vaka görülmediği bilgisi paylaşıldı. Toplantıda il başkanları, “İstanbul’da seyahat yasağı kalkarsa, nüfusumuz 2-3 katına çıkar” diyerek, İstanbul’da seyahat yasağının en son kalkmasını istediler. 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UZATILACAK MI? 

Öte yandan toplantıda vatandaşların en çok merak ettiği "Sokağa çıkma yasağı devam edecek mi?" sorusu da tartışıldı. Toplantıda vaka sayısının düştüğü bazı illerdeki yasakların kaldırılması; İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep gibi vaka sayısının ve riskin yüksek olduğu şehirlerde ise hafta sonu sokağa çıkma yasağının bir süre daha devam etmesi kararının alınması öngörülüyor. Kocaeli’de ise yakın zamanda yasağın kalkması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sokağa, çıkma, yasağında, son, durum,
Yorumlar
Haber Yazılımı