SP'de Başkan Yeniden Korkmaz
Haber
29 Şubat 2016 - Pazartesi 10:24
 
SP'de Başkan Yeniden Korkmaz
Saadet Partisi Gebze Teşkilatı'nın gerçekleşen 5. olağan kongresinde mevcut ilçe başkanı Necati Korkmaz yeniden ilçe başkanı seçildi
Gebze Haberi
SP'de Başkan Yeniden Korkmaz

SP Gebze İlçe Teşkilatı'nın 5. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Mevcut ilçe başkanı Necati Korkmaz'ın tek aday olduğu kongrede 400 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Kongrede 30 kişilik ilçe yönetimi ile 118 il delegesi seçti. Gebze Kardelen Nikâh Salonu’nda gerçekleşen kongreye Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, SP İl Sorumlusu Nurettin Çelik, SP Gebze ilçe başkanı Necati Korkmaz, Darıca ilçe başkanı Selim Çetinkaya, Dilovası İlçe Başkanı Mustafa Türel, Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, CHP Kocaeli İl Yöneticisi Hikmet Koçak ve ilçe yöneticileri İsmail Sungur, Bülent Evciman ve Sinan Mert, mahalle muhtarları, il ve ilçe yöneticileri, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

ŞUBAT AYI ŞAHADET AYI

Divan için divan başkanı Zafer Mutlu, Ali Atmaca, Mustafa Türel, Selim Çetinkaya seçildi. Ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra hesap ve faaliyet raporları okunarak oylandı. Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz bir konuşma yaparak şunları söyledi: “İlçe kongremize hoş geldiniz. Kongremizin hayırlar getirmesini dileriz. Bu kutlu davanın sancağını daha ileriye götürmek için teslim alıyoruz. Bu sancağı topyekûn bir teşkilat olarak devralıyoruz. Şubat ayı bizlere ve ülkemize çok şeyler hatırlatmaktadır. Şubat ayı bizim için şahadet ayıdır. Başta hocamız olmak üzere ümmetin ayağa kalkması için bedel ödeyenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

BAŞKA BİR HÜKÜMET VAR MI?

54. hükümetten sonra işçiye memura, emekliye yüzde 300 zam veren bir hükümet duydunuz mu? Erbakan hükümetin sonra gelen hükümetler kaynakların büyük bir kısmını rantiyeye yansıtıyorlar. Bizim mücadelemiz herkesin hakkını alma mücadelesidir. Bu kongre ile birlikte yarından itibaren tüm teşkilatımızı kucaklayacağız. Milli görüş iktidarı için çalışacağız. Milli görüşçüler olarak kimseyi ayrıştırmayız. Yapmakta olduğumuz kongrede beni ilçe başkanı olarak karşınıza çıkaran herkese teşekkür ediyorum. Yapacağımız görevde hayırlı görevler yapmayı bilmeden bir hata yaptığımızda da bizleri uyarmanızı istiyorum.”

DURUŞUMUZU BOZMADIK

Necati Korkmaz’ın ardından SP İl Sorumlusu Nurettin Çelik bir konuşma yaptı. Çelik yaptığı konuşmada, “Kongremizi diğer farklı siyasi partilerde katıldı. o partiler yüzde 99 oyu oluşturuyorlar. Sizler de 0.7 oyu temsil ediyorsunuz. Ancak bu ülkenin kurtuluşu bu teşkilatlardan geçiyor. Bugün 28 Şubat. Bu 19 yılda çok şeyler yapıldı. Ancak 28 Şubat’ın ülke üzerinde oturtmuş olduğu yapı dağıtılmış değil. Bu 28 Şubat’ta duruşumuzu bozmak istediler. Ancak bu ülkenin gerçek sevdalılar o gün o duruşlarını bozmadılar. Bu ülkenin insanın bu ülkenin sorumluklarını biliyoruz. AKP’nin hesabı ülkenin imkânlarını iyi kullanamadığı için bu ülkenin kaynaklarını yiyor. Erbakan’ın iyi tanıyamadığımız için bugün insanlık ve Müslüman coğrafyası bu durumdadır” şeklinde konuştu.

SAADET PARTİSİ ŞART

Son olarak ise SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu bir konuşma yaptı. Ejderoğlu, “Bugün 28 Şubat Erbakan Hocamızın aramızdan ayrılışının beşinci yıldönümü. Hoca ev ödevimiz olarak bir şekilde bırakıp aramızdan ayrıldı. Bugün her türlü şartta bu mücadelemizi yapıyoruz. Saadet Partisi sadece seçimden seçime oy verilecek bir parti değildir. Yeni bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya için Saadet Partisi şarttır. Ülkemizde ve dünyada yaşananların sebebi Saadet Partisi düşüncelerinden uzaklaşmaktan kaynaklanılıyor. Bizim içimizden AKP ayrıldı, başka bir parti daha çıktı. Ancak ne kadar boş olduklarını görüyoruz. Hocayı sevmek dille olmaz. Yürekle olur, Saadet Partisi ile olur, söylediklerinizi uygulamakla olur. Yeniden ayağa kalmak için çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP'de, Başkan, Yeniden, Korkmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı