Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 11:30
 
SP'Lİ AKSU PROJELERİNİ SIRALADI
Saadet Partisi Çayırova Belediye Başkan Adayı Yusuf Aksu’nun hafta sonu muhteşem bir atmosferde gerçekleşe ‘Aday Tanıtım’ programında coşku ve heyecan zirve yaptı. Aksu, hayata geçireceği projeleri anlattı.
Çayırova Haberi
SP'Lİ AKSU PROJELERİNİ SIRALADI

Türkiye’nin ve Kocaeli’nin her seçim bölgesinde kendi adaylarıyla seçime girecek olan Saadet Partisi’nin aday ve proje tanıtım toplantıları başladı. Başarılı bir ilçe başkanlığı döneminden sonra genel merkez tarafından Saadet Partisi Çayırova Belediyesi Başkan Adayı olarak açıklanan Yusuf Aksu, Çayırova Kapalı Spor Salonunda düzenledikleri aday tanıtım programında Meclis Üyelerini ve projelerini açıkladı. Etkinliğe Saadet Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, il başkanı Nurettin Çelik, Gebze Belediye Başkan adayı Op. Dr. Burcu Çetinkaya, Dilovası Belediye Başkan adayı Ercan Dalkılıç, Darıca Belediye Başkan adayı Selim Çetinkaya, siyasi parti temsilcileri, mevcut mahalle Muhtarları, Muhtar adayları ve azaları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve Çayırova halkı katıldı.

94 RUHU BURADAKİ İNSANLARDADIR
İstiklal marşı ve kuran Kuran okunarak başlanan programda sırasıyla karargah başkanı Murat Demiral, meclis üyelerini temsilen mevcut Belediye meclis üyesi Zeki Özçelik konuşmalar yaptılar. Programda sanatçı Ammar Acarlıoğlu da ezgi ve marşlarıyla katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Kürsüye sonrasında Saadet Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın çıktı. Aydın ‘bir ülkede adalet, hukuk yoksa, birlikte yaşayamıyorsak, eğitim ve üretim tarumar olmuşsa bir beka sorunundan bahsedilebilir. Bulunacağımız tercihler ülkeyi yönetenlere bir mesaj olacaktır. Çayırovalı seçmenler olarak kentimize sahip çıkalım. Saadet Partisi olarak dürüstlük taahhüt ediyoruz. Biz işin doğrusunu yapma taahhüdünü yapıyoruz. Arsızlığa ve yolsuzluğa fırsat vermeyeceğiz. Biz belediye başkanlığı ve meclis üyeliği makamlarını caka satmak için talep etmiyoruz, hizmet ve terlemek için bu koltuklara talibiz. Akıl, irade ve vicdan bir yöneticide yoksa 94 ruhundan bahsedilmez. O yüzden 94 ruhu bu salonu dolduran insanlarda vardır” açıklamalarında bulundu.

“HERKESİ YÖNETİME DAHİL EDECEĞİZ”
Toplantıda son olarak kürsüye çıkan Yusuf Aksu ise seçmenlerine projelerini sıraladı. Aksu dürüst ve şeffaf belediyeciliğin en büyük vaatleri olduğunu söylerken, şunları dile getirdi;  “Çayırova’nın imar sorununu biz bir yılda hallederiz. Bunu da hizmet değil görev biliriz. Önce yönetim mantığını değiştireceğiz. Mevcut olan komisyonlara eğitim, kültür, spor, sanayi, strateji ve planlama komisyonlarını ilave edeceğiz ve böylelikle halkın oylarıyla seçilmiş diğer meclis üyelerini de yönetime dahil etmiş olacağız. Bütün vatandaşlarımızın istediği bilgiye en kısa sürede ulaşmasını sağlayacağız. İhale dosyalarının hazırlanıp teslimine kadar bütün aşamalarını denetime açacağız.

GİZLİ KAPILAR ARDINDA İŞ OLMAYACAK

Kamu kaynaklarının israfı tarihe karışacak. Gizli kapılar ardında iş yapılmayacak. Denetleme komisyonlarında muhalefet temsilcilerine de yer vereceğiz. En kısa sürede dijital belediyecilikle Çayırova’yı tanıtacağız, küçük meseleler yüzünden sıra bekleme derdi ortadan kalkacak. Her ay düzenli olarak halk meclisleri yapacağız. İlçe protokolüyle ortak faaliyetler yürüterek onları da yönetime dahil edeceğiz. Emniyet verilerine göre hızla artan bir madde bağımlılığı var. Bu tuzaklara düşmüş evlatlarımızı da sporla, iş imkânlarıyla topluma yeniden kazandıracağız. Ne dersiniz güzel olmazmı?

HASTANE VE OTOGARA KAVUŞTURACAĞIZ

Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelsiz bir hayatın oluşması için çalışmalar yapıp, özel öğrencilerimiz için okullar oluşturacağız. Maalesef bir devlet hastanemiz hala yok. 130 binlik nüfusumuza bir hastane yeri halen tahsis edemedik. Biz Çayırovamızı en kısa zamanda hastanesine kavuşturacağız. Bir diğer derdimiz ise otogar, onu da yapacağımız çalışmalarla kısa süre içerisinde çözeceğiz. Esnafımızın daha iyi şartlarda hizmet vermesi için çalışmalara bir an önce başlayacağız. Çayırova’ya uluslararası bir fuar alanı kuracağız. Tüm üniversite öğrencilerimize burs vereceğiz. Hep birlikte başarmamız gerekiyor çünkü kaybedecek bir 5 yılımız daha kalmadı. Sizce de öyle değil mi.

KİMSENİN ADAMI DEĞİLİZ

Sevgili Çayırova’lı hemşerilerim. Biz kazandığımızda planlı ve programlı çalışacağız. İşi ehline vereceğiz. Yolsuzluk ve israfa asla geçit vermeyeceğiz. Hizmet ve atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız. kapımız her zaman ve herkese açık olacak. Halkımızla birlikte yöneteceğiz. Her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız. Hesap verebilir ve şeffaf olacağız. Hiç kimseye haksız rant sağlamayacağız. Herkesin derdiyle dertlenecek halkımız ile bütünleşeceğiz. Merhametli ve adil olacağız. Bize emanet edilen mali imkânlara ve Belediye mülküne yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Çünkü biz kimsenin adamı değiliz, kimsede bizim adamımız değil. Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP'Lİ, AKSU, PROJELERİNİ, SIRALADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı