Haber Detayı
20 Ağustos 2016 - Cumartesi 11:37
 
SP'li Ejderoğlu: "Onların planları iflas etmiştir"
Kocaeli Haberi
SP'li Ejderoğlu:

Temmuz ayı faaliyetlerinin görüşüldüğü İl Divan Toplantısında konuşan SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu "Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyen hain güçlerin tüm planları iflas etmiştir" dedi

Saadet Partisi Temmuz ayı İl Divan Toplantısı dün Necati Gençoğlu Kültür Merkezi'nde yapıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği divan toplantısına SP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, İlçe Başkanları, İl Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasına dair değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Ejderoğlu, "15 Temmuz'da Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyen güçlerin hain planları iflas etmiştir dedi.

'İFLAS ETTİLER'

Divan toplantısında konuşan SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu "15 Temmuz bizim için zor ve sıkıntılı bir geceydi. Ama bu geceyi milletimizle beraber atlattık. Tüm milletimize geçmiş olsun diliyorum. O gece inanılmaz bir refleks göstererek sokağa çıkıp şehit olanlara Allah rahmet etsin. 15 Temmuz yalın bir şekilde ifade etmek gerekirse 15 Temmuz batı empeyalizminin başta ABD ve İsrail politikalarının iflas ettiğini göstermiştir. Bugün bin yıllık geleneğin temsilcisi Saadet Partisidir. Başka bir parti de olmaz. Bugün çökmüş sislerin alternatifi ve bu milletin gönlünde olan Saadet Partisi'dir. Bunu milletimizde görüyor. Ama bunu hayata geçirecek olan bugün burada olan Saadet Partisi kadrolarıdır" dedi.

'SP'YE İHTİYAÇ VADIR'

Bizler çalışmaya devam edeceğiz diyen Ejderoğlu “15 Temmuz'da Türkiye'nin saadet partisine ihtiyacı olduğu ilan edilmiştir. Biz biliyoruz ki eğer ekonomik, siyasal, kültürel gelişmelerin yeniden olumlu sürece geçmesi isteniyorsa Saadet Partisi iktidar olmalıdır. İnşallah biz bütün halkımızla beraber çalışmalar yapacak ve bu noktada milletimiz ülkesini düşünenleri seçecektir. Evet, OHAL sürecindeyiz. Ama bizim öteden beri söylediğimiz birşey var. Hırsızın suçu varda ev sahibin yok mu? Hırsız cezasını çekiyor. İnşallah en yakın seçimde milletimiz ev sahibini de cezalandıracaktır. Bugün biz yerel yönetimler olarak tavsiyeler de bulunuyoruz. Diğer köprülerden daha ucuz geçilirken neden Osman Gazi köprüsünde daha pahalı. Ki bu mesele sadece maddi açıdan değil, kentin gelişmesi açısından da önemlidir. Sakın ha bu dönemde OHAL'i fırsat bilerek daha fazla yanlış işler yapmayın. Yapacağınız şey ders çıkarmak ve millete daha fazla hizmet etmektir" açıklamasında bulundu.

'YANLIŞ ADIMLAR ATILMAMALI'

SP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan ise , "Bir grup satılmış hain bir kalkışma da bulundu ve milletimiz muhteşem bir duruşla bu kalkışmayı durdurdu. Milletimiz 15 Temmuz'da içindeki cevheri ortaya çıkarmıştır. 15 Temmuz'dan sonra siyasi idare çeşitli adımlar attı. Ama son 10 gündür iktidar bizleri endişelendire adımlar attı. Yaşanan sıkıntılar aslında bir fırsattır da. Ama doğru adımlar atılırsa. Ama yanlış adımlar atılırsa çok daha büyük bir sıkıntı yaşarlar. Bize göre ırkçı emperyalizm hiçbir zaman tek taraflı oynamamıştır. Darbeyi gerçekleştirenler darbe başarısız olursa ne yapacaklarını da hesaplamışlardır. Bu anlamda iktidar yanlış adımlar atmaktan kaçınmalıdır" dedi.

'TSK'NIN YORUMU YANLIŞ'

Bu kadar hassas süreçten geçerken ülkenin gündemi itirafçı, fırsatçı insanların eline verilmemelidir diyen Doğan “Bizler, bin yılık bir geleneğin varisiyiz. Yaşanılan olaylardan ders alınmalı ve atılan yanlış adımlardan geri adım atılmalı. Bunun en büyük örneği Genel Kurmay Başkanının "TSK NATO'ya göre dizayn edilecek" cümle olmuştur. Sen deli misin? Nasıl olurda bunu söylersin? NATO'nun neden kurulduğunu bilmiyor musun? Söylemen gereken "TSK'yı Mehmetçiğe göre dizayn edeceğiz" cümlesidir. Dünyanın en büyük terör örgütü İsrail devletidir. Evet, FETÖ PKK ile irtibatlıdır ama İsrail ikisiyle de irtibatlıdır. İktidar partisi bu süreci kendi günahlarını örtmek için kullanmamalıdır" sözlerini kullandı.

'ONLARLA YANYANA GELMEDİK'

Darbe girişimi sonrasında çıkardığın torba yasanın darbe ile ne alakası var diyen Doğan “Öte yandan yapılan yayınlara baktığımızda Sanki bu sürecin tek sorumlusunun Müslümanlık olduğu algısı yaratılmak isteniyor, bu çok tehlikeli bir süreçtir. Bu tehlikenin sorumlusu yine iktidardır. 15 Temmuz'u gerçekleştirenler hiçbir zaman Milli Görüş'le bir araya gelmedi. Çünkü Milli Görüş hiçbir zaman bu yapı ile yanyana gelmedi. Destekçileri ile de yanyana gelmedi. Ülke olarak son 15 yıldır bağışıklık sistemimiz zayıflatıldı. 15 yıldır siyasi iktidar siyasi antibiyotik kullandı. İstanbul'da yapılan mitingte tüm partiler bir araya geldi. Temennimiz odur ki bu görüntü devam eder. Bizler yanyana gelerek güçlü olabiliriz. Eğer birlik olmazsak diğer devletlerin sadece oyuncağı oluruz" açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP'li, Ejderoğlu:, "Onların, planları, iflas, etmiştir",
Yorumlar
Haber Yazılımı