Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 09:36
 
STAJYER ÖĞRENCİLERE ORYANTASYON EĞİTİMİ VERİLDİ
Kocaeli’de sağlıklı içme suyu temini ile altyapı ve işletmecilik hizmetleri yürüten İSU Genel Müdürlüğü, genç nesillerin daha iyi yetişmesi ve kendilerini geliştirmesi için yaz ve kış eğitim döneminde kurumda staj olanağı sunarak onlara destek veriyor. Kurum, 2018 - 2019 eğitim / öğretim yılı süresince bünyesinde staj yapacak öğrencileri sağlık taramasından geçirdi ve oryantasyon eğitimine tabi tuttu.
Kocaeli Haberi
STAJYER ÖĞRENCİLERE ORYANTASYON EĞİTİMİ VERİLDİ

Yeni eğitim ve öğretim döneminde 48 öğrenci İSU Genel Müdürlüğünde staja başladı. İlimizdeki  meslek okullarında eğitim gören öğrenciler, staj öncesi sağlık taramasından geçirildi. Ardından, İSU İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından, Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı Toplantı Salonunda oryantasyon eğitimi verildi. Kurumun altyapı, arıtma, bilgi işlem, muhasebe, müşteri hizmetleri gibi önemli alanlarında staj yapacak olan öğrencilere kurumun yapısı, yaptığı yatırımlar ve hizmet alanları ile ilgili sunum yapıldı. Stajyer öğrenciler, kurum kültürü ile uyum ve staj dönemi boyunca yapılması gerekenler hakkında bilgilendirildikten sonra son olarak İşçi Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verildi.

Yazılı, sözlü ve görsel sunumlarla desteklenen bilgilendirme eğitiminde Kurum hakkında ön bilgiye sahip olan stajyer öğrencilerin iş hayatına adımın ilk basamağı olan stajyerliklerini İSU gibi bir kurumda yapacak olmanın heyecanının yaşadıkları gözlendi.

Geçtiğimiz yaz döneminde de 169 üniversite öğrencisinin staj yaptığı İSU Genel Müdürlüğü, gençleri geleceğe hazırlama noktasında bilgi, tecrübeleri ile destek olmaya devam edecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: STAJYER, ÖĞRENCİLERE, ORYANTASYON, EĞİTİMİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı