Suriyeliler Gebze’de çöplerini sokağa döküyor!
Haber
14 Ağustos 2020 - Cuma 21:27
 
Suriyeliler Gebze’de çöplerini sokağa döküyor!
Gebze Haberi
Suriyeliler Gebze’de çöplerini sokağa döküyor!

Gebze Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki Suriyeli mültecilerin işlettiği Barakat Döner’den mahalleli şikayetçi. Suriyelilerin çöpleri sokağa döktüğünü iddia eden mahalleli Gebze Belediyesi’ni göreve davet etti.

Gebze Mustafa Paşa Mahallesi 711. Sokak’ta Suriyeli mültecilerin işlettiği Barakat Döner’in sürekli çöplerini sokağa dökmesi mahallelinin tepkisine neden oldu. Daha önce de durumdan şikayetçi olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, belediye ekiplerinin Barakat Döner’e ceza kestiğini ancak işletmenin çöplerini halen sokağa döktüğünü belirtti. Sokağa dökülen çöplerin kötü kokuya yol açtığını, daha sonra da sineklenmeye neden olduğunu söyleyen mahalleli, pandemi döneminde mahallelerinde insan sağlığını tehlikeye atan Barakat Döner’in kapatılmasını talep etti.

GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALIN

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’e seslenen mahalle sakinleri, “ebze Mustafa Paşa Mahallesi 711. Sokak’ta Suriyeli mültecilerin işlettiği Barakat Döner güzelim sokağımızı çöplüğe çevirdi. Gerekli önlemleri lütfen alın başkanım. Sözde belediyeden gelindi, ceza kesildi, tamam kabul ama bu kardeşlerimiz ne belediyeyi tanıyor ne de devletimizi. Değişen hiçbir şey yok. Adamlar pisliklerini sokağa dökmeye devam ediyor. Artık mahalleli olarak isyan etmek üzereyiz. Bir çözüm istiyoruz artık başkanım. Bu pislik, mikrop temizlenene kadar yetkililere seslenmeye devam edeceğiz. Çünkü mahalleli olarak yapacak başka bir şeyimiz kalmadı” dediler.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriyeliler, Gebze’de, çöplerini, sokağa, döküyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı