Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 12:37
 
TILSIMLI KAFTANLAR SERGİSİ DARICA’DA AÇILDI
Ressam Tülay Demirtaş Osmanlı İmparatorluğu’nda gündelik yaşamı konu alan “Tılsımlı Kaftanlar” isimli yağlı boya çalışmalarının yer aldığı sergi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde açıldı.
Darıca Haberi
TILSIMLI KAFTANLAR SERGİSİ DARICA’DA AÇILDI

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile birlikte ilçe protokolünün yer aldığı açılışta kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Karabacak, öncelikle Ressam Tülay Demirtaş’a teşekkür ederek “Uluslararası Floransa Bienalinde ülkemizi başarıyla temsil ettiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sanata ve sanatçıya destek olmaya devam edeceğiz. Böylesine önemli eserlerin yer aldığı sergiyi Darıca halkı ile buluşturmaktan dolayı son derece mutluyuz. Tüm ilçe halkımızı sergiyi gezmeye davet ediyorum.” diyerek düşüncelerini açıkladı. Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ise bu anlamlı serginin ilçe hakıyla buluşmasına vesile olan herkese teşekkür ederek, önemli eserlerin yer aldığı serginin ilkenin kültürel hayatına renk katacağını söyledi.

FRANSA’DA 72 ÜLKE İLE BULUŞTU

Adnan Menderes Kültür Merkezi sergi ve fuaye salonunda 08/16 Nisan tarihleri arasında vatandaşların beğenisine sunulacak olan Ressam Tülay Demirtaş’ın “Tılsımlı Kaftanlar” isimli yağlı boya çalışmaları Osmanlı İmparatorluğu’nda gündelik yaşamı konu alıyor. Geçtiğimiz yıl dünyanın en önemli sanat organizasyonlarından biri olan İtalya’nın Floransa kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Floransa Bienali’nde, 72 ülke ile buluşan eserler sanat camiasında büyük yankı uyandırmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TILSIMLI, KAFTANLAR, SERGİSİ, DARICA’DA, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı