Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 11:39
 
Tapu sorununun takipçisiyim!
Gebze Belediyesi şubat Ayı meclis toplantısında Hürriyet-Yavuz Selim tapu sorunuyla ilgili konuşan Başkan Adnan Köşker, “Tapular vatandaşlarımıza verilecektir. Ben görevde olmasam da bu konuyu sonuna takip edeceğim.”dedi.
Gebze Haberi
Tapu sorununun takipçisiyim!

Gebze Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı, Adnan Köşker başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Şubat ayı meclis gündeminde yer alan yapı Kayıt Belgesi alan 49 adet parselin satışına ilişkin Plan ve bütçe Komisyonu Raporu ve Osman Yılmaz mahallesi 649 ada 252 nolu 135 m² alanlı mükerrer kayıtlı parselin satın alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edildi. E5 2. Bölge 1/1000 ölçekli uygulama imar planına yapılan itiraza ilişkin  İmar Komisyonu Raporu ve Ulus Mah. 4665 ada 5 nolu parselde plan tadilatına ilişkin İmar Komisyonu Raporu’nun da oy birliğiyle kabul edildiği Gebze Belediyesi Şubat ayı meclisinde gündem de olan teklif maddeleri de görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

TAPULARI VERECEĞİZ

Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker meclis üyelerinin gündem dışı sorularını yanıtladı. Hürriyet ve Yavuz Selim’de ki tapu konusuyla ilgili konuşan Başkan Köşker, “Tapuları vatandaşlılarımıza vereceğiz. Ben bu konunun sonuna kadar takipçisiyim. Görevde olmasam da tapu meselesini takip edecek ve çözüm için çalışacağız. Bizim vatandaşımıza bu konuda sözümüz var. Türkiye’ de ilk defa Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesi sayesinde yasa çıkarıldı. Hükümetimiz gerekli adımları atmaktadır. “dedi. Gebze Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı 4 Mart Pazartesi günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tapu, sorununun, takipçisiyim!,
Yorumlar
Haber Yazılımı