Haber Detayı
19 Temmuz 2018 - Perşembe 10:32
 
Tarhan: “Aktif bir şekilde çalışacağız”
TBMM 27. Dönem Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynakla, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu CHP Grup Sözcülüğüne seçilen Tarhan, “Aktif bir şekilde çalışacağız” dedi
Kocaeli Haberi
Tarhan: “Aktif bir şekilde çalışacağız”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan TBMM 27. Dönem Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynakla, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu CHP Grup Sözcülüğüne seçildi. TBMM 26. Dönem Sanayi Komisyonu üyesi olarak kanun teklifleri ve önergelerle aktif çalışma yürüten Tarhan, “Ülkemizin menfaatine olan, sanayimizi ve üreticilerimizi güçlendirecek, ihracatımızı arttıracak, bilimsel ve teknolojik alt yapımızı geliştirecek kanun tasarılarıyla desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

DERTLERE DERMAN

Tarhan açıklamasının devamında, “Üreticilerimizin ve sanayicilerimizin dertlerine derman olacak çok sayıda öneri sunduk, aleyhine olan teklifleri geri çektirdik. Çalışmalarımıza aynı azim ve kararlılıkla 27. Dönem komisyon grup sözcüsü olarak devam edeceğim. İstihdama ve üretime katkı sağlayacak, sanayicilerimizi ve üreticilerimizi güçlendirecek tekliflerimize diğer partilerden de destek bekliyor olacağız” dedi.  

TEKNOLOJİK GELİŞMELER

Teknolojik gelişmelere değinen CHP’li Tarhan, “Ar-Ge’de, teknolojide, inovasyonda, küresel rekabette lider ülkelerden biri haline getirmek için devrim niteliğinde adımlar atılabilirdi ancak ne yazık ki seçim kampanyası olmaktan öteye gidemedi. Yüksek teknolojili ürün ihracatımız ne yazık ki sadece yüzde 3.8 seviyesindeyiz. Biz CHP olarak komisyonda bu konuda aktif bir şekilde yapıcı önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan:, “Aktif, bir, şekilde, çalışacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı