Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 10:50
 
Tarhan; “Çöp ithali geri kalmışlığın belgesidir”
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan yazılı bir açıklama yaparak, “Bilim ve Teknoloji İhraç edecek denilen Yeni Türkiye’de çöp ithal etmek geri kalmışlığın belgesidir.” dedi.
Kocaeli Haberi
Tarhan; “Çöp ithali geri kalmışlığın belgesidir”

Türkiye’nin İngiltere’den çöp ithal etmesinin nedenlerinin araştırılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na araştırma önergesi veren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan yazılı bir açıklama yaptı. CHP’li Tarhan yaptığı açıklamada, “Eskiden iğneden, ipliğe her şeyi ithal ediyoruz denirdi. AK Parti iktidarlarının ülkemizi getirdiği noktada artık İngiltere’den çöp ithal ediyoruz. Bilim ve teknoloji ihraç edecek denilen yeni Türkiye’de çöp ithal etmek geri kalmışlığın belgesidir.

UÇAK ÜRETEN TÜRKİYE’DEN ÇÖP İTHAL EDEN TÜRKİYE’YE

İçinde bulunduğumuz Türkiye tablosu maalesef içler acısıdır. Bu tabloda payı olan AKP İktidarları er geç milletin vicdanında olması gereken yeri alacaklardır. Seçim meydanlarında Uçak üreteceğini, yerli otomobil yapacağını söyleyen iktidar maalesef ülkemizi çöp ithal etmeye mecbur bırakmıştır. Geri dönüşüme, yenilenebilir enerjiye, teknolojiye uzak, dünyayı takip edemeyen politikalar uygulandığı için maalesef ülkemiz bu noktaya gerilemiştir.

HER ŞEY İTHAL

Yatırım ekonomisine geçmemiz gerekiyor, ekonomideki bu sıkışıklığı suni önlemlerle atlatamazsınız diye uyardıkça ithal ürünler artmaya, rant ekonomisine yatırım yapılmaya devam ediliyor. Saman ithal edilmesini zor hazmeden bu millete, İngiltere’den çöp ithal ediyoruz diye nasıl anlatacaklar. Tutarlı bir ekonomi politikamız olmadığını görmek maalesef bu millete yapılmış bir haksızlıktır. Hazine ve Maliye Bakanı Amerikan Şirketine karşı çıkan ihanet ediyor söyleminde bulunuyor ertesi gün en üst makamdan Amerikan şirketiyle antlaşma iptal ediliyor. Yine Cumhurbaşkanı Kanal İstanbul gibi mega yatırımlar iptal olacak ya da ertelenecek diyor. Ertesi gün Bakan açıklama yapıyor ‘İstanbul’da Boğazın Altından Geçecek Yeni Metro Çalışmasına Başlayacağız’ Bu tutarsız politikalar devam ederse Türkiye’yi ekonomik bir uçuruma sürükleyecektir.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan;, “Çöp, ithali, geri, kalmışlığın, belgesidir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı