Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 18:00
 
Tarhan’dan su tepkisi!
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Kocaeli’de Organize Sanayi Bölgesinde kullanılan suyun, normal mesken ve iş yerinde kullanılan su fiyatlarından 4 kat fazla olmasına tepki gösterdi.
Kocaeli Haberi
Tarhan’dan su tepkisi!

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Kocaeli’de Organize Sanayi Bölgesinde kullanılan suyun, normal mesken ve iş yerinde kullanılan su fiyatlarından 4 kat diğer illerde kullanılan su fiyatlarından da 2 kat daha daha fazla olmasına tepki gösterdi. Tahsin Tarhan, “ Her sene vergi ödeme listesinde ilk 5 içerisinde olan, hazineye en çok katkı sağlayan Kocaeli sanayi ve emekçi kenti. Ancak üreticinin ve yatırımcının sırtındaki yük de bir o kadar fazla. Ekonominin taşıyıcı kolonu olan organize sanayi bölgelerinin enerji kullanım birim fiyatlarına bakıldığında Kocaeli’nin diğer illere kıyasla daha fazla ödeme gerçekleştirildiği görülüyor.

KOCAELİ SUYA TONLA PARA ÖDÜYOR

Organize Sanayi Bölgelerinde kullanılan metreküp birim su fiyatı İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilden daha pahalı. Yuvacık barajı yapılırken kimileri karşı çıkmıştı ancak bugün Kocaeli’nin su ihtiyacının büyük çoğunluğu buradan sağlanıyor. Şuanda 93 oranında suyu bulunmakta. Yani Kocaeli için su sıkıntı yok. 2 tane aktif barajı olan birçok göleti olan ilimizde, ekonomik kalkınmanın yüklenicisi olan sanayi bölgelerinin, bu kadar pahalı su kullanmasını düzenlemek gerekmektedir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan’dan, su, tepkisi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı