Haber Detayı
27 Ağustos 2018 - Pazartesi 14:26
 
Tarhan, “Dilovası’nda Tarım Arsaları Satılıyor”
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan yazılı bir açıklama yaparak, “Dilovası'ndaki tarım niteliğinde imarlı arsaları satışa sunuyorlar. Defalarca söyledik tekrar söylüyoruz. Satarak değil üreterek, kaynak yaratılmalıdır.” dedi
Siyaset Haberi
Tarhan, “Dilovası’nda Tarım Arsaları Satılıyor”

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 20 ilde toplam 1 milyon 884 bin 8 metrekare büyüklüğünde 176 arsa satışa sunuldu. Muhammen bedeli toplam 974 milyon lira olan arsaların ‘açık artırma’ yöntemiyle satılacak olmasıyla ilgili CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Maalesef Kocaeli’nde vatandaşın nefes aldığı yeşil alanlar 3 senedir satıldı satılacak ikilemi arasında gidip geliyor. Daha önce TOKİ eliyle Gebze Askeri Kışlası ve Darıca Askeri Kışlası’nın satılacağı, Büyükşehir Belediyesi’ne devredileceği gündeme geldiğinde bu alanların halkın nefes aldığı yeşil alanlar olduğunu ve değerlendirilecekse ona göre değerlendirilmesi gerektiğini defalarca dile getirmiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşımıştık.

ÜRETEREK KAYNAK YARATILMALI

Kamuoyu baskısı ve oluşan ortak muhalefetle bu yanlıştan vazgeçenler şimdi de Gölcük'te konut dışı kentsel çalışma alanlarıyla, Dilovası'ndaki diğer tarım niteliğinde imarlı arsaları satışa sunuyorlar. Defalarca söyledik tekrar söylüyoruz. Satarak değil üreterek, kaynak yaratılmalıdır. Özelleştirme adı altında Türkiye’nin üretim yapan bütün fabrikaları ve ağır sanayi kuruluşları satıldı. Limanlar, madenler, bankalar her şey yabancı sermayenin eline geçti ve üretmeden tüketen, elde ettiği geliri betona yatıran bir Türkiye yaratıldı.” diye belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan,, “Dilovası’nda, Tarım, Arsaları, Satılıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı