Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 15:39
 
Tarhan, memurları meclise taşıdı!
Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kamu Emekçilerinin Bankalara olan borçlarıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle yazılı soru önergesi verdi.
Kocaeli Haberi
Tarhan, memurları meclise taşıdı!

Tarhan, “Ekonominin geldiği son durumda, Kamu Çalışanlarının 70’inin günlük hayatını sürdürebilmek için bankalardan kredi aldıkları ortaya çıkmıştır. Kamu Çalışanları her türlü siyasi baskıya dayanabilmekte ancak ekonomik sıkıntılar dayanılacak boyutu geçmiştir.” dedi.

10 MEMUR’DAN 8’İ BORÇLU

Tarhan, yapılan araştırmalara Kamu Çalışanlarının, borçlanmalarının ev ya da otomobil gibi değil doğrudan yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için olduğunu dile getirerek, “10 Memur’dan 8’i aşırı derecede borçlanmış durumda ve bu borçlanmalar keyfiyet içeren borçlanmalar da değil. Yeni ve Büyüyen Türkiye söylemlerinin altında işte bu gerçek yatıyor” dedi.

YAŞAMAK İÇİN BORÇLANIYORUZ.

Tarhan, “Artık ev almak, araba almak için değil ülke olarak her birimiz yaşamak için borçlanıyoruz. 3 ay önceki verilere baktığımızda bir kişinin yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için 100 Lira kazanıyorsa 133 Lira harcaması gerekirken, şu anda bu rakamlar 100 Lira kazanca 145 Lira harcama bandına gelmiştir. Yapılan tüm açıklamalara ve açıklanan Orta Vadeli Kalkınma Planlarına rağmen vatandaşlarımızın üzerindeki karamsarlık gitmemiş, Borçla ve yoksullukla boğuşan kamu çalışanlarının yüzde 74’ü yaşam koşullarının her geçen gün daha da kötüleştiğini düşünür hale gelmiştir.” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan,, memurları, meclise, taşıdı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı