Haber Detayı
11 Ocak 2016 - Pazartesi 09:35
 
Tarhan Selam Getirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "Geçtiğimiz hafta Silivri'de tutuklu bulunan gazetecilerle görüştüm. Size tutuklu gazetecilerin selamını getirdim." dedi.
Gebze Haberi
Tarhan Selam Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "Geçtiğimiz hafta Silivri'de tutuklu bulunan gazetecilerle görüştüm. Size tutuklu gazetecilerin selamını getirdim." dedi.

Tarhan, Kocaeli'ne bağlı Gebze Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı'nda gazetecilerle bir araya geldi.

10 Ocak 1961de gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren, ileri haklar getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gün olduğunu hatırlatan Tarhan, "Bugün, 'Çalışan Gazeteciler Günü' ya da 'bayramı' olarak anılıyor. 46 yıl sonra bugün, basın-yayın yaşamına baktığımızda, bu sektörde çalışanların ekonomik ve sosyal hakları kullanılamaz haldedir. Sadece bir yılda yüzlerce gazeteci hapse girdi, binlercesi de işsiz kaldı. Bu gazetecilik mesleği adına içler acısı durumdur." dedi.

Demokrasilerin dördüncü kuvveti kabul edilen basının özgür olduğu sürece gerçek bir demokrasiden söz edilebileceğini, özgür basının teminatının ise gazetecilerin görevlerini bağımsız ve özgür bir şekilde yapabilmeleri olduğunu belirten Tarhan, " Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu gazeteci arkadaşları tutuklu bulundukları Silivri Cezaevi'nde ziyaret ettim. Moralleri gayet iyi. Sadece ülkemizin düşmüş olduğu bu son durumdan dolayı çok endişeliler. Bu arkadaşların hapiste olması ülkemiz adına basın yayın mesleğinin geldiği durumu açık ortaya koymaktadır." şeklinde konuştu.

Basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Tarhan, sadece gazetecilerin değil, her bir vatandaşın düşüncesini özgürce açıklayabildiği bir Türkiye dilediklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan, Selam, Getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı