Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 14:23
 
Tarhan, Taş Ocakları için önerge verdi!
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kirazpınar Mahallesinde bulunan ve yerleşim yerine yakınlığı ile bilinen Taş Ocağı hakkında soru önergesi verdi. Tarhan önergesinde, taş ocağının tehlike saçtığını söyleyerek, mağdur mahalle sakinlerinin bir an önce mağduriyetinin giderilmesini talep etti.
Gebze Haberi
Tarhan, Taş Ocakları için önerge verdi!

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kirazpınar Mahallesinde bulunan ve yerleşim yerine yakınlığı ile bilinen Taş Ocağı hakkında soru önergesi verdi. Tarhan yaptığı açıklama da, Gebze Kirazpınar Mahallesinde Emlak Konut tarafından 550 konutluk ve 800 konutluk iki site, ayrıca Kocaeli Büyükşehir tarafından 213 konutluk olmak üzere toplam yaklaşık 1600 konutluk bir yerleşim yeri mevcuttur. 1600 konutun tamamı dolu olup oturum devam etmektedir. Ayrıca Gebze Emlak konutları 3. Etap projesi kapsamında devam eden 1903 adet konut bulunmaktadır. Bittiğinde buradaki toplam konut sayısı 3500 adet olacaktır.

PATLAMALAR VATANDAŞI KORKUTUYOR

Emlak konut tarafından yapılan bu sitelerin hemen 300 metre yanında taş ocaklarının mevcut olduğunu dile getiren Tarhan; “Taş ocaklarında yapılan patlamalar mahalle sakinlerini korkutmakta, binaları sarsmakta ve temellerine zarar vermektedir. Ayrıca bu taş ocakları sebebi ile sürekli bir toza maruziyet olmakta ve burada oturanların özellikle çocukların sağlığı açısından tehlike saçmaktadır.” dedi.

VATANDAŞLAR BAKANLIĞA BİLDİRDİ

Mahalle sakinlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanına defalarca konuyu bildirdiklerinin altını çizen CHP’li Tarhan verdiği soru önergesinde mağdur mahalle sakinlerinin bir an önce mağduriyetinin giderilmesini talep etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan,, Taş, Ocakları, için, önerge, verdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı