Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 11:39
 
Tarhan, “Vatandaşa zorla para ödetiliyor!”
Kocaeli Haberi
Tarhan, “Vatandaşa zorla para ödetiliyor!”

CHP Kocaeli Milletvekili ve CHP Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan, vatandaşların kamulaştırma bedeli alacaklarından cezaevi harcı kesilmesini eleştirerek, “Kamulaştırma bedellerine göre milyar liraları bulabiliyor. Vatandaş Cezaevi yapımı için neden zorla para ödesin” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve CHP Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan, vatandaşların kamulaştırma bedeli alacaklarından cezaevi harcı kesilmesini eleştirdi. Tarhan, “Ceza evleri harcı, icra takibinin sonunda miktar ve kıymeti belirli olan ilamlı ve ilamsız alacaklardan, tahsil olunan paranın 2’si, belirleniyor. Yani vatandaşın bir arazisi, evi, tarlası ya da yeri var. Bu alan kamulaştırılıyor, ka-karşılığında devlet vatandaşa bir para ödüyor. Ancak ödenen paradan Cezaevi harcı kesiyor. Vatandaştan kesilen bu paralar öyle 50 lira 100 lira da değil. Kamulaştırma bedellerine göre milyar liraları bulabiliyor. Vatandaş Cezaevi yapımı için neden zorla para ödesin. 

HARÇ ALMAK BAŞKA – HARAÇ KESMEK BAŞKA
İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz ile birlikte A’dan Z’ye her şeye zam geliyor. İktidar tüm uyarılara ragmen uyguladığı yanlış ekonomi politikalarının faturasını vatandaşa ödetmeye çalışıyor. Devlet mekanizması ekonomik sürdürülebilirlik için bazı işlemlerden harç ve pul parası almaktadır. Ancak bu konuda yapılan harç almak değil haraç kesmektir. Vatandaşa sorulmadan, zoraki bir şekilde Cezaevi harcı kesilmesi Anayasa aykırıdır." dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan,, “Vatandaşa, zorla, para, ödetiliyor!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı