Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 11:10
 
TAŞDEMİR, “KINIYORUZ”
MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Muhaliflerin Ankara’da toplanmasını Korsan Kurultay olarak değerlendirdi. Taşdemir, “Dün önünde ceket ilikleyenler, milletvekili olmak için el öpme sırasına girenlerin bugün bu şekilde davranmasını kınıyoruz” dedi.
Gebze Haberi
TAŞDEMİR, “KINIYORUZ”

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir parti içerisinde yaşanan gelişmelerle ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde parti yönetiminde yaşanan değişiklikleri dile getiren Taşdemir, "7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde ekibimizin şanssızlığı seçimler üst üste geldi. Yorgunluklar ulaştı. Bizde ülke ve camia olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Kendileriyle konuşarak, teşekkür ederek, önümüzdeki sorumlulukları devam ettirmek üzere takviyeler yapmak istedik. İl Başkanımız ve Genel Merkezi'miz ile görüşerek istişare ettik. Düşüncelerimizi ifade ettik. Genel Merkezimizin böyle bir şeyin makul olduğunu düşünerek yeniden bir heyecan ve şevkle listemize takviyelerde bulunarak devam etme kararı aldık" dedi.

KORSAN TOPLANTI

Muhaliflerin Ankara'da toplanmasını eleştiren Taşdemir, " Malum işlerin bu noktaya gelmesini bir ülkücü olarak istemiyorum. Bende bir üst kurul delegesiyim. Tabi ki kurultayımızın genel merkezimizin verildiği tarihte yapılması uygundur. Ülkemizde adı konmamış bir savaş varken, her gün bir şehidimiz varken, bir taraftanda Türk milletinin umudu olan MHP'ye milletimizin teveccüh gösterdiği bir ortamda MHP'de iç çekişme ortamı yaratılması uygun olmadı. Bu işlerin mahkemelere düşmemesi gerekirdi. Fakat demokratik haklarını kullandılar. Biz mahkemenin gösterdiği karara saygı duyduk. Fakat nasıl ki bu çalışmayı yapan arkadaşların demokratik hakları varsa Genel Merkezinde demokratik hakları var. Bu hak kullanılarak temyiz hakkını kullandı. Mahkeme henüz karar vermemişken 15 Mayıs'ı kurultay tarihi olarak ilan edildi. Verilmiş olan mahkeme kararları ve temyiz süreci sona ermemesine rağmen böyle bir kararda ısrar ettiler. Burada yapılacak olan kurultayın korsan bir toplantı niteliği taşıyacağını, burada olacak olan rahatsızlık ve huzursuzlukların MHP'nin ve ülkücülerin sorumlu olmadığını belirterek gerekli mercilere yazılar yazdı" ifadelerini kullandı.

"KİMLERİN, KİMİN YERİNE İMZA ATTIĞINI BİLİYORUZ"

MHP Genel Başkan adaylarının 900'ün üzerinde imza toplantı şeklindeki açıklamaları ve oluşturulan algıyla ilgili sert eleştirilerde bulunan Taşdemir, "Bunun üzerine orada toplandılar. Emniyet gerekli tedbirleri aldı, kongre toplanmadı. Açıklamalar yapıldı. 900 delege orada toplantı gibi bir algı oluşturuldu. Böyle bir şey yok. Bende bir üst kurul delegesiyim. Kurultay yapılmayacağını bilen aklı selimler kongreye gitmemiştir. Bizde diyoruz ki 900 delege topladıysanız buyrun noter huzurunda teslim edin. Biz orada kimlerin, kimin yerine imza attığını biliyoruz. Birbirimize hakaretler ederek, küçümseyerek hiçbir şey elde edemeyeceğimizi bilmemiz lazım. MHP Genel Merkezi kongreleri 9 Ekim 2016'tan itibaren ilçe kongreleri ile başlamak üzere yapacaktır." dedi.

KİMSEYE FAYDASI OLMAZ

Partide birlik ve beraberlik içerisinde çalışma yapılması gerektiğini ifade eden Taşdemir, "Türkiye'nin her yerini karış karış gezerek, herkesi kucaklayarak kongrelerimizi yapalım. 2019'daki seçimlerde de birlik ve beraberlik içerisinde MHP'yi iktidara çağıralım. Böyle bir imkan varken, önümüzde çok bir zaman kalmadı. İlçe kongrelerimiz yapılacak. Sonrada il seçimleri yapılacak. Üst kurul delegelerini illerde yapılan seçimler belirliyor. Madem çok etkili çalışmalarınız var. İllerde yapılacak kongrelerde başarılı olun. Bu yolu denemeden her şeyin sorumlusu Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'yi o koltuğu terk etsin, biz %25 oy alacağız şeklinde açıklama yapmanın kimseye faydası olmayacaktır. Biz Genel Başkanımız ve Genel Merkezimizin arkasındayız. Sevgide serbest saygıda mecburiyet ilkesi gereği, 18 yıldır bu hareketin genel başkanlığı yapan Devlet Bahçeli'nin bu söylem ve eylemlere muhatap olmaması gereken bir şahsiyet olduğunu biliyoruz" dedi.

"DÜN MİLLETVEKİLİ OLMAK İÇİN EL ÖPENLER..."

Her şeyin hukuki olması gerektiğini söyleyen Taşdemir, "Dün önünde ceket ilikleyenler, milletvekili olmak için el öpme sırasına girenlerin bugün bu şekilde davranmasını kınıyoruz. Bundan sonraki süreçte zorlama ve dayatmayla değil, her şeyin hukuki biçimde yapılmasını arzu ediyoruz. Ben üst kurul delegesiyim. Benim kime oy verebileceğimi kim bilebilir. Hiç kimse benim oyuma ipotek koyamaz. Size imza verenler iyidir, sizinle olmayan, Sayın Bahçeli ile birlikte olanları farklı gözlerle görerek fayda sağlayamazsınız. Bundan dolayı biz Genel Başkanımızın yanında ve emrindeyiz. Burada yapacağımız çalışmalarda kişilere değil davalara hizmet ederek, kimseyi ayırmadan yapacağız. İnşallah ülkücüler ne başkalarına uşak olmayı nede başkalarını kendilerine uşak etmeyi kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcılarıdır. Şimdi bütün bunlar ortadayken, ülkücü ülkücünün kardeşidir demişken, kardeşleri birbirine karşı hale getirmenin kime ne faydası olacak. MHP Türk Milletinin çimentosudur. Önümüzdeki süreçte aklı selim galip gelecektir" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAŞDEMİR,, “KINIYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı