Haber Detayı
28 Ekim 2016 - Cuma 11:24
 
Tatlıkuyu Vadisi’nin ikinci etabı geliyor
Başkan Karaosmanoğlu, 2017 Mayıs ayında sosyal donatılarıyla hizmet vermeye başlayacak Gebze Tatlıkuyu Vadisi’nin ikinci etabında inceleme yaptı
Gebze Haberi
 Tatlıkuyu Vadisi’nin ikinci etabı geliyor

 

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’nin en büyük parkı özelliğini taşıyan 370 bin metrekare alana sahip Tatlıkuyu Vadisi mesire alanının ikinci etabında inceleme gerçekleştirdi. Birinci etabıyla vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Tatlıkuyu Vadisi’nin ikinci etabının, 2017 yılının mayıs ayı sonunda tamamlanacağı müjdesini de verdi.

 

TATLIKUYU BİRİNCİ ETAP VE SEKAPARK GİBİ MÜKEMMEL OLACAK

Çok önemli bir yaşam alanı olan, içerisinde spor ve piknik alanlarının olacağı Tatlıkuyu Vadisi’nin ikinci etabında, kamelyalar ve oturma alanları da planlanıyor. Huzurlu anların yeni adresi olacak Tatlıkuyu Vadisi’nin ikinci etabında dolgu işlemleri devam ediyor. Parktan vatandaşların gece de faydalanabilmeleri için çalışma yapılacak ve gerekli aydınlatma sistemleri de koyulacak. Vadinin ikinci etabını güzelleştireceklerini ve yol çökmelerinin bu çalışmayla önüne geçeceklerini açıklayan Başkan Karaosmanoğlu, “Gebze Tatlıkuyu ikinci etap dolgu işlemini sürdürüyoruz. Bu alanı da Tatlıkuyu Vadisi’nin birinci etabı gibi harika, SEKAPARK alanı gibi mükemmel yapıp, halkımızın hizmetine açacağız” dedi.

 

BURASI HAYAT VADİSİ HALİNE GELECEK

Tatlıkuyu Vadisi’nin ikinci etabındaki dolgu işlemlerinin 15 gün içerisinde bitirileceğini de ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “2017 yılının şubat-mart-nisan aylarında yeşillendirme, ağaçlandırma, yürüyüş yolları ve sosyal donatıların yerleştirilmesi çalışmalarını yürüteceğiz. Bu projemiz Gebze’ye hayat veren bir vadi haline gelecek. Birinci etabı vatandaşımız tarafından görüldü. Bundan dolayı halkımızın buraya da ayrı bir önemi var” diye konuştu.

 

GÜZEL BİR SOSYAL YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Osman Günler, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar dairesi Başkanı Cenan Turan, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba ve teknik ekibin hazır bulunduğu denetleme de açıklama yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de, “Altyapı çalışmaları tamamlanan Tatlıkuyu Vadimizin ikinci etabında, Büyükşehir Belediye Başkanımız talimatlarıyla aydınlatmaların yapımı da gerçekleşecek. Bu bölgemiz güzel bir sosyal yaşam alanı haline gelecek. Tatlıkuyu Vadisi birinci etabıyla ikinci etap arasında bir geçiş de olacak. Halkımız burada güzel bir vakit geçirebilecek” açıklamasını yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Tatlıkuyu, Vadisi’nin, ikinci, etabı, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı