Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 16:11
 
TDV Kocaeli yurdunda kayıtlar başladı!
Kocaeli Haberi
TDV Kocaeli yurdunda kayıtlar başladı!

Türkiye Diyanet Vakfı Kocaeli Kız Öğrenci Yurdu 2019-2020 eğitim öğretim dönemi kayıtları başladı. İhtiyaç duyulan her yerde hizmet misyonuyla her geçen gün hızla büyüyen Türk Diyanet Vakfı (TDV) Yurtlar İşletmesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde 30 il 6 ilçede olmak üzere, 38 kız ve 22 erkek öğrenci yurduyla gençlere kapılarını açarken Türkiye’nin farklı şehirlerinde yurt açma çalışmalarına da devam ediyor.

ÖĞRENCİLERE KESİNTİSİZ HİZMET

TDV Yurtlarında hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonları ise kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, ders çalışma salonları ve kütüphane hizmeti; 24 saat kesintisiz sıcak su, sınırsız internet, çamaşır yıkama ve kurutma imkânı öğrencilere ücretsiz olarak sağlanıyor. Ayrıca yurtlarda barınan öğrencilerin güvenliği için tüm TDV Yurtları güvenlik kameralarıyla donatılmış olup giriş-çıkış işlemleri parmak izi sistemi kullanılarak yapılıyor. Yurtlarda barınan öğrenciler kantin, TV-Dinlenme odaları, spor salonları ile boş zamanlarını değerlendirme fırsatı buluyor.

ÇEŞİTLİ FAALİYETLER YAPILIYOR

Dinamik yapısıyla üniversiteli gençlere huzurlu, temiz ve güvenilir bir ortamda hayatlarını sürdürme olanağı sağlayan TDV Yurtları, barınma hizmeti sunmanın yanında gençlerin ilim, inanç ve sosyo-kültürel dünyalarını kurmalarına da öncülük ediyor. TDV Yurtlarında öğrencilerin daha donanımlı bireyler haline gelmeleri için çeşitli eğitim faaliyetleri ve manevi eğitimler gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte Kocaeli’nde bulunan TDV Kız /Erkek/Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarıyla ilgili detaylı bilgi almak ve iletişim bilgilerine ulaşmak için www.tdvyurt.com.tr adresini ziyaret edip, aynı zamanda önümüzdeki dönem kayıtları için ön kayıt yaptırılabiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TDV, Kocaeli, yurdunda, kayıtlar, başladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı