Temas kuralını biraz yanlış anladık(!)
Haber
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 21:48
 
Temas kuralını biraz yanlış anladık(!)
Çayırova Haberi
Temas kuralını biraz yanlış anladık(!)

551 Nolu Çayırova otobüsünü görenler gözlerine inanamadı. Salgın sürecindeki tüm uyarılara ve belli kapasitedeki yolcu sınırına rağmen otobüsteki insan sayısı görenlerin tepkisini çekerken “pes artık” dedirtti.

551 numaralı yolcu otobüsünün akşam saatlerindeki görüntüsünü görenler büyük şok yaşadılar. İş çıkışı saatlerindeki kalabalık nedeniyle otobüsün içi insan yığınına dönerken bu görüntü salgın sürecindeki sosyal mesafe kuralını yerle bir etti. Pandemi döneminde uzmanların temastan kaçının uyarılarına ve otobüs kontenjanına karşın iğne atacak yerin kalmadığı otobüs büyük risk oluştururken görenlere “ulaşım böyle olmamalı, insan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı” dedirtti.

YOLCUNUN ÇİLESİ ÇOK FAZLA

Gebze bölgesindeki pek çok otobüs hattının akşam saatlerinde bu durumda olduğunu belirten Gebzeli bazı vatandaşlar, “Özellikle akşam saatlerinde birçok otobüs hattı aynı durumda. Salgın kuralları falan hak getire. İnsanlar kural falan düşünmeden otobüse biniyor. Bu anlamda yetkililer bir gün değil her gün denetim yapmalı. Bir günlük denetimler sonuç getirmiyor. Otobüs şoförleri de bu konuda kuralları uygulamıyorlar, yolcunun çilesi çok fazla” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Temas, kuralını, biraz, yanlış, anladık(!),
Yorumlar
Haber Yazılımı