Haber Detayı
24 Kasım 2016 - Perşembe 13:17
 
TEOG ortak sınavları sona erdi, şimdi gözler sonuçlarda
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem TEOG ortak sınavları sona erdi. Soru ve cevaplar videolu olarak eba.gov.tr adresinde yayınlanacak. Sonuçlar ise ocak ayında açıklanacak.
- Haberi
 TEOG ortak sınavları sona erdi, şimdi gözler sonuçlarda

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen birinci dönem ortak sınavlarının oturumları bitti. Birinci gün oturumunda adaylara sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi soruları yöneltildi. Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu ve öğrencilere A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verildi. Adaylara her ders için 40 dakika süre tanındı. Bugünkü ikinci gün oturumda öğrenciler, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınavlara girdi.
 
 
 MAZERET SINAVLARI 17-18 ARALIK'TA Bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihaz ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları sınava sokulmadı. Öğrenciler, 17-18 Aralık'ta mazeret sınavlarına girecek. Sınav sonuçları ise ocakta açıklanacak.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: , TEOG, ortak, sınavları, sona, erdi,, şimdi, gözler, sonuçlarda,
Yorumlar
Haber Yazılımı