Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 14:25
 
Tır Şoförüne Müebbet !
Adana'da aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürmesinin ardından cesedini Gebze’de araziye bırakan tır şoförü, müebbet hapis cezasına mahkum edildi.
 
 
 
Gebze Haberi


Adana'da aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürmesinin ardından cesedini yaklaşık 850 kilometre uzaklıktaki Gebze’de araziye bıraktığı gerekçesiyle yargılanan tır şoförü hakkında karar çıktı.

Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, dava dosyasında araştırılacak başka husus kalmaması nedeniyle mahkeme savcısı, esas hakkındaki mütalaasını verdi. Yaşanan olayı hatırlatan savcı, sanığın kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, hırsızlık suçundan ise kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı için beraatine karar verilmesini istedi.Son savunması sorulan Doğan Y. ise eski savunmalarını tekrarladığını belirterek, “Adalete sığınıyorum” dedi. Mahkeme heyeti sanığı, Neslihan Apa'yı kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına mahkum edip, haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulamadı. Hırsızlık suçundan ise sanık hakkında beraat kararı verildi.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Tır, Şoförüne, Müebbet, !,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı