Haber Detayı
15 Ocak 2017 - Pazar 11:31
 
Toltar hizmetlerini anlattı
AK Parti Dilovası İlçe Teşkilatları tarafından düzenlenen ve ilki Dilovası Kültür Merkezi’nde düzenlenen mahalle teşkilatları danışma meclisi toplantıları Mimar Sinan Mahallesi ile başladı. Başkan Toltar, mahalleye kazandırılan hizmetler ve yapılacak projeler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.
Dilovası Haberi
Toltar hizmetlerini anlattı

Yapılan Toplantıya AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu, İl Yöneticileri Ekrem Özenir, Ayhan Naci Yılmaz, İsmail Demir, İrfan Ayar, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları yönetimi, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Alaattin Durmuş ve Mimar Sinan Mahalle Yönetimi ve üyeleri katıldı.

AKBULUT’TAN DİLOVASI’NA TEŞEKKÜR

Toplantının açılışında konuşan Ak Parti Mimar Sinan Mahalle Başkanı Ziya Taşdemir, mahalle teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Katılımdan dolayı mahalle teşkilatına teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut “2016 yılı deyince aklımıza gelen ilk şey 15 Temmuz olayı geliyor. 15 Temmuzda hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Ancak bu hain girişim halkımızın devletine ve bayrağına sahip çıkması ile geri püskürtülmüş oldu. Halkımız tüm ülkemizde olduğu gibi Dilovası’nda da devletine ve bayrağına sahip çıkmak için meydanlara akın etti. Ben buradan tüm Dilovası halkına bir kez daha teşekkür ederken tüm şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Son zamanlarda gerçekleşen saldırıların ne amaçla yapıldığını hepimiz iyi biliyoruz. Bizler de teşkilatlar olarak bu zor günlerde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz.

REFERANDUM İÇİN HAZIRIZ

Şimdi hükümetimiz yeni bir anayasa için çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemizin daha hızlı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için başlatılan yeni anayasa çalışmalarında inşallah tüm maddeler sorunsuz bir şekilde geçecek ve ardından bir referandum çalışması olacaktır. Biz Dilovası teşkilatı olarak tüm çalışmalarımızı hazırladık. Yarın referandum yapılacak deseler biz tüm teşkilatlarımızla hazır bir şekilde sahaya ineriz ve Dilovası’nda en çok oyu almak için canla başla çalışırız.” dedi.

ÜLKEMİZ 15 YILDA DÜNYANIN PARLAYAN YILDIZI OLDU

Ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “15 yıllık Ak Parti iktidarımız ile ülkemiz her alanda hızla büyüdü, gelişti, kalkındı; devrim ve reform niteliğinde değişim ve dönüşüm, ilerleme ve gelişmenin aktörü, öncüsü, adeta dünyanın parlayan yıldızı oldu. Bizde göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Dilovası Belediyesi olarak Hakk’a ve halka hizmet etme gayretiyle çalışıyor, çabalıyoruz. 

ÜLKEMİZE DİZ ÇÖKTÜREMİYECEKLER

Ancak ülkemiz geçtiğimiz yıl yaşadığı 15 Temmuz hain darbe girişimine tanık oldu. 15 Temmuzda hükümetimizi ve Cumhurbaşkanımızı ortadan kaldırmak isteyen hain güçler, karşısında devletine, bayrağına, hükümetine ve Cumhurbaşkanına sahip çıkan bir halkın uyanması ile başarısız oldular. Bu sefer terör olayları ile ülkemize diz çöktürmek istediler. O da olmadı şimdi ekonomik olarak diz çöktürmeye çalışıyorlar. Ancak bunu da başaramayacaklar. Bizler birlik beraberlik ve kardeşliğimizi gösterdiğimiz sürece arkalarında kimler olursa olsun. Ülkemize diz çöktüremeyecekler.”dedi.

ÇOK AMAÇLI DEV KOMPLEKS İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Daha sonra hizmet sunumuna geçen Başkan Toltar, “Hizmet misyonumuzda şahıslar ve makamlar geçicidir; baki olan Hakk'ın ve halkın rızası için yapmış olduğumuz hizmetledir. Mimar Sinan Mahallemizde de bu anlayış ile bir çok çalışmamızı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Şuan için en büyük projemiz olan ve Gebze Ticaret Odası ile birlikte yürüttüğümüz Halk Eğitim Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Mimar Sinan Mahalle Muhtarlığı ile Orhangazi Mahalle Muhtarlığının içerisinde bulunduğu ayrıca Gebze Ticaret Odası Hizmet Ofisinin de yer aldığı dev kompleksimiz için geri sayım başladı. İnşallah yakında temel atma törenimiz olacak. İnşallah 2017 sonunda da bitirmiş olacağız. Bu çalışmada yer alan Dilovası Kaymakamlığımıza ve Gebze Ticaret Odası Başkan ve yönetimine teşekkür ediyorum.

KAPALI SPOR SALONUMUZ AÇILACAK

Bunun dışında Mimar Sinan Mahallemizde yeni çok amaçlı Kapalı Spor Salonumuzun yakında açılışını yapacağız. İnşallah gençlerimiz burada kendilerini daha iyi şekilde geliştirecekler.  Yine mahallemize çok fonksiyonlu içerisinde kütüphane, okuma salonları, taziye evi olan Hz. Ali Cami ve 15 Temmuz Şehitler Külliyesi yapımı devam etmektedir. Iğdırlılar Mahallemiz olarak adlandırdığımız bölgeye de yine bir semt konağı çalışmamız devam ediyor. Mahallemizde bir çok alt ve üst yapı çalışması olmak üzere, asfalt çalışmalarımız, çocuk oyun alanlarımız yapılmış, yeni sokaklarımızda halkımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Palgaz ile yaptığımız çalışmalar ile bir çok sokak ve caddemize doğalgazı ulaştırdık. Birçok sokağımızı güvenli hale getirmek için korkuluk çalışmalarımız yapıldı.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ALANINDA HİZMETLERİMİZ SÜRÜYOR

Bunlarla birlikte sosyal belediyecilik anlayışımız gereği birçok ihtiyaç sahibi aileye gıda ve maddi yardımların yanı sıra evi olmayan yada evi olupta harabe şekilde bulunan yine ihtiyaç sahibi vatandaşımıza inşaat malzemesi yardımında bulunduk. Gıda yardımlarımız sürekli yapılmakta. Ayrıca üniversiteye giden ilçemizde 475 öğrencimize burs imkanı sağladık. Aylık olarak 150 TL burs yardımı almaları için çalışıyoruz. Bunlar bazı yaptıklarımız inşallah 2019 yılına kadar daha yaşanılabilir bir Dilovası ve Mimar Sinan Mahallesi için ekibimizle çok güzel projelere imza atmaya devam edeceğiz.”dedi. 

KOCABAY MAHALLE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Başkan Toltar’ın ardından AK Parti Dilovası İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Sorumlusu Mahmut Kocabay, Mimar Sinan Mahallesi’nin üye profili ve son seçim analizleri hakkında bilgiler verdi.

“SİZLERİN FİKİRLERİ ÇOK DEĞERLİ”

Toplantının sonunda kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve SKM Başkanı Mehmet Uzunoğlu, “Bugün burada olmamızın amacı sizleri dinlemek taleplerinizi, önerilerini almak. Şu an burada yaptığımız çalışmayı tüm mahallerimizde gerçekleştireceğiz. İnşallah verimli sonuçlar elde ederiz. Biz teşkilatlarımızla, mahallerimizle bir araya gelelim ve sizlerin düşüncelerini dinleyelim ve ona göre çalışmalarımızı yürütelim dedik. Sizlerin fikirleri bizler için çok değerli.” dedi.

TEŞKİLATI DİNLEDİLER

Protokol konuşmaların ardından AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut mahalle teşkilatı üyelerinin öneri ve talepleri dinlendi, sorularını cevaplandırdılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toltar, hizmetlerini, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı