“Toplu organizasyonlardan uzak duralım”
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 11:10
 
“Toplu organizasyonlardan uzak duralım”
Darıca Haberi
“Toplu organizasyonlardan uzak duralım”

Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıcalılara toplu organizasyonlardan uzak durmaları konusunda uyarıda bulundu.

Kaymakam Kara son zamanlarda artış gösteren korona virüs vakalarının ardından Darıcalılara uyarıda bulundu. Kaymakam Kara yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kıymetli Darıcalılar pandemi dönemi sona erene kadar düğün- nişan taziye gibi topluluklara, gezmelere gitmeyelim. Zorunlu olmadıkça toplumun kalabalık teşkil eden yerlerinden uzak duralım. Evlenenlere ömür boyu sağlıklı mutluluklar dileriz. Allah’ın rahmetine yürüyen her kim olursa da Allah rahmet eylesin, geride kalanlarına sabır, sağlık versin.

ÖLÜR VE ÖLDÜREBİLİRİZ

Ancak bu gibi yerlere gidersek ölür ve öldürebiliriz. Yaşamayı, hayatı, ailemizi, evlatlarımızı, arkadaşlarımızı, dostlarımızı ve kendimizi seviyorsak dikkat edelim. Virüsü taşıyor ancak belirtilerini göstermiyor olabiliriz ve virüsü birbirimize bulaştırabilme riski var. Hayır, virüs ‘korkusu’yla yaşamayalım, sizi sorun olarak görmüyoruz ancak çözüme katkı sağlamanızı istiyoruz. Böylece kendimizi toplum sağlığına katkıda bulunan bir yetişkin gibi hissedelim. Kendimizden başkalarını da düşünerek yaşayabildiğimizde, bütün dünya çok daha iyi bir durumda olacak.

BİRBİRİMİZİN YAŞAM HAKKINA SAYGILI OLALIM

Maske takmak ve 2 metre uzakta durmak bizi zayıf, korkak, aptal ya da ‘kontrol altında’ değil, düşünceli ve saygılı bir birey yapar. Bir an için sevdiğiniz ve değer verdiğiniz birinin hastalandığını farz edin. Lütfen birbirimizin yaşam hakkına saygılı olalım. Lütfen dikkat edelim, yaşamak ve yaşatmak istiyorsak. Ben sorumluluğumu yerine getirdim diyebilecek vicdani huzura ulaşmak dileğiyle. Güzel ve sağlıklı günler hepimizin olsun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Toplu, organizasyonlardan, uzak, duralım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı