Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 09:14
 
Törk; “Bu Kenti Kazanacağım”
Geçtiğimiz Cuma günü belediye başkan adayı olmak için istifa eden CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, teşekkür ve veda toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan eski başkan Törk, “2019’da CHP’yi birleştirici bir güçle bize güvenen herkese bu kenti kazanacağımıza söz veriyorum.” dedi.
Darıca Haberi
Törk; “Bu Kenti Kazanacağım”

CHP Darıca eski İlçe Başkanı Yakup Törk, istifasının ardından teşekkür ve veda toplantısı düzenledi. İlçe binasında dün akşam düzenlenen toplantıya, önceki dönem ilçe başkanları, ilçe kadın kolları başkanı Ebru Tayanç, CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Salih Işık ve partililer katıldı. Düzenlenen toplantıda konuşan CHP Darıca eski İlçe Başkanı Yakup Törk, “3 yıllık görev sürem 2015’in 29 Kasım’ında başladı. Bu onurlu görevi 3 yıl boyunca elimizden geldiğince CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün değerlerini önde tutturan partimizi her koşulda her alanda daima temsil etme görevini verdiğiniz için teşekkür ederim.

DARICA BÖLGENİN YILDIZI OLACAK

3 yıllık süre Cuma günü itibari ile il başkanlığına verdiğim istifa dilekçem ile yeni bir yola evrildi. Darıca artık sosyal demokratların yöneteceği bir kent olmalıdır. O gün 2019 için söz vermiştik. 2019’da Darıca’yı yeniden bölgenin parlayan yıldızı yapmak için Belediye başkan aday adayı oldum. Genel merkezimizin de teveccühü ile belediye başkan adayı olmak istiyorum. 2019’da CHP’yi birleştirici bir güçle bize güvenen herkese bu kenti kazanacağımıza söz veriyorum.

TAM UYUMLA ÇALIŞTIK

Cuma akşamı istifamın ardından örgütlerden sorumlu ilçe başkan yardımcısı yerime vekalet edecek. Bu arkadaşı kendim belirlemedim. Yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber belirledik. CHP’ye bu geçici dönemde ilçe başkanlığına Gürer Yıldırım vekalet edecek.  Geldiğimiz günden beri tam uyumla çalıştığımız gençlik kolları başkanımız da meclis üyeliği için istifa etti. Yeni gençlik kolları başkanımız, gençlik kolları yönetimimizden Ümit Kızılboğa oldu.” diye konuştu. Eski başkan Törk yaptığı konuşmanın ardından tüm partililere teşekkür ederek toplantının devamını basına kapalı olarak gerçekleştirdi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Törk;, “Bu, Kenti, Kazanacağım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı