Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 09:46
 
Törk; “CHP İktidarken Üretim Vardı”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümü nedeni ile CHP Darıca İlçe Başkanlığı, çelenk sunma töreni düzenledi.
Siyaset Haberi
Törk; “CHP İktidarken Üretim Vardı”

 Gerçekleştirilen törende konuşan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, “Bu parti sadece Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olanların değil, herkesin partisidir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümü nedeni ile CHP Darıca İlçe Başkanlığı, çelenk sunma töreni düzenledi. Düzenlenen törene Gebze Cumhuriyet Meydanı’nın kapalı olması nedeni ile CHP Gebze İlçe Başkanlığı da eşlik etti. Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan çelenk sunma töreninde konuşan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, “Cumhuriyet Halk Partimizi ülkeyi kuran ve bugün içinde yaşadığımız demokratik ve hukuk devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olduğu bu büyük partinin 95. Yıldönümü kutlu olsun.

CHP TEKTİR

Bugün Gebze Cumhuriyet Meydanının kapalı olmasından dolayı Gebze İlçe Başkanımız ve Yönetici arkadaşlarımız da burada. Bu parti sadece Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olanların değil bu parti ülkesini seven, ülkenin aydınlık geleceği için mücadele eden, demokrasiden yana laik hukuktan yana ezileni koruyan emperyalizme karşı olan herkesin partisi. CHP Türkiye’de her doğan çocuğun her ailenin partisi, CHP savaş meydanlarında kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelleri kadar sağlam bir parti, ülkede iktidar kim olursa olsun kralları dahi ilan etseler tektir.

HER ŞEY İKTİDAR DEĞİL

Biz CHP olarak her şeyin iktidar olmadığını biliyoruz. Bizler bu ülkeye sevdalıyız. İktidar olmasak da uzun yıllardır yönetemesek de bizler bu ülkeyi koşulsuz çıkarsız seviyoruz. CHP iktidar olduğu yıllarda bu ülkeye hep üretim kazandırmış. Şeker fabrikaları kurmuş. Kâğıt fabrikası kurmuş, SEKA’yı, Sümerbank’ı kurmuş. Hukukun üstünlüğü için mücadele etmiş insan hakları, evrensel değerler demiş. Bugün geldiğimiz noktada da CHP bireyleri olarak tüm Türkiye’yi kucakladığımızı Türkiye’nin laik, demokratik çizgide kalması gerektiğini, batı medeniyetleriyle kendini hedef alması gerektiğin, güçlü bir eğitim sisteminin yeniden inşa edilmesi gerektiğini söyledik.

GERÇEKLER GÖZÜKÜYOR

İnanıyorum ki önümüzde yaklaşan yerel seçim sürecinde ülkenin bulunmuş olduğu bu ekonomik kriz sebebiyle de artık gerçeklerin tam manasıyla görülmeye başladığı bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’de yaşayan herkes son 1 ayda yüzde 50 fakirleştik. Yüzde 50 paramızın değeri düştü. Bunu özellikle dar gelirli vatandaşa, zor geçen vatandaşa emekliye işçiye memura asgari ücretle geçinenlere sıkıntısını görmeye başladık. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet Atatürk’ün kurmuş olduğu bu güçlü devlet her zaman devam edecektir.

KUTLU OLSUN

Ülkesinde çevresinde daima örnek bir ülke olarak gösterilmeye devam edecektir. Buda sizlerin Cumhuriyet Halk Partisinin onu yönetenlerin ona gönül verenlerin özverili kararlı duruşuyla mümkün. 95.kuruluş yıldönümümüz kutlu olsun. Yine ülkemizin çimentosu İzmir’inde kurtuluş yıl Dönümü kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP ve İzmir’inde düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü kutlu olsun.” dedi. CHP’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümü kutlamaları Gebze ve Darıca sahillerinde devam etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Törk;, “CHP, İktidarken, Üretim, Vardı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı