Haber Detayı
07 Şubat 2017 - Salı 20:16
 
Törk hemşerilerine gitti
Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk ve partili ekibi Darıca Karslılar Derneğini ziyaret etti. Törk hemşerileri ile birlikte referandum üzerine sohbette bulundu.
Darıca Haberi
Törk hemşerilerine gitti

Geçtiğimiz hafta Kaz Gecesi organizasyonunda da bir arada olan Darıca CHP İlçe Başkanı Törk ve Darıca Karslılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri  gecenin değerlendirmesini de bu ziyaret esnasında gerçekleştirdiler. Törk’e Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, Nene Hatun CHP Mahalle Başkanı Kemal Taş, Kazım Karabekir CHP Mahalle Başkanı Ali Güneş ve Nene Hatun Kadın Kolları Başkanı Neriman Çolak eşlik ederken, Darıca Karslılar Derneği Yönetim kurulu başkanı Nevzat Aytekin, yönetim kurulu üyeleri Adnan İşçi, Atilla Temur, Naim Tamyüksel, Yavuz Aydemir ve diğer üyeler evsahipliği yaptı. Ayrıca Bayramoğlu Muhtarı Ferman Aktaş'ta dernek üyesi olarak hemşerileri ile yer aldı.

AYTEKİN MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

Darıca Karslılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Nevzat Aytekin, İlçe Başkanı Yakup Törk’ün hem düzenledikleri geceye katılımından hem bu akşamki ziyaretinden hem de derneklerine olan ilgi ve katkısından dolayı memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Aytekin, “Gecemiz bize göre beğenilen bir organizsayon oldu. Ancak dışarıdan gelen yorumlar daha önemli. Gecemizin gelecek yıllarda daha kapsamlı katılım içinde yapılması adına yönetim kurulu arkadaşlarımızla düşünce fırtınası yapacağız. Beğenilmesine karşılık çıtamızın daha yukarıya çekmek istiyoruz.”dedi.

TÖRK "ORGANİZASYON SAYISI ARTMALI"

Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk, geceye katılarak hemşerileri ile bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Darıca’da Karslılar önemli bir nüfusa sahip. Stadyumda bir program yapılsa orayıda dolduracak kadar kalabalığız. Ancak bu tür organizasyonlarda hep bir arada olmak adına çaba ve özveri içinde olmalıyız. Sık sık organizasyonlar düzenleyerk bir araya gelmeli derneğe olan yaklaşımıda artırmalıyız.”dedi.

EVET DİYECEK BİR NEDENLERİ YOK

Darıca CHP ilçe Başkanı Yakup Törk, hemşerileri ile referandum gündemi üzerine de sohbet etti. Törk, “Referandumda Evet diyecek ve Evet demek üzere iknada bulunanlara soruyoruz. Neden Evet demeliyiz diye? Sadece Güçlü Türkiye için diyorlar. 15 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Güçlendiremediniz mi? Terörü, ekonomiyi çözüp düzeltemediniz mi? Başkanlık sistemi gelince ne değişecek? Başkanlığı gelmesiyle nasıl çözüme ulaşacaklar? Bu soruları cevaplandıramıyorlar.”dedi.

HAYIR ÇIKACAK

Törk, “Hayır diyecek kendi vatandaşlarını terörist olmakla ithamda bulunuyorlar. Hayır diyecek muhafazakar insanlar var. Ülkücü milliyetçiler var. Vatanını, bayrağını, cumhuriyetini seven insanlar var. Onları sırf hayır diyecekler diye nasıl terörle bağdaştırırsınız. FETÖ ve PKK hayır diyor. Kim hayır derse terör örgütleri ile aynı fikri taşıyor diyorlar. FETÖ’yü besleyenler kimdi? Gelecekte sosyal demokrat bir parti iktidara geldiğinde bu evet diyenler ötekileşmiş olamayacakmı? Ülke insanını kamplaştırmaktan, bölmekten başka hiçbir işe yaramayacak bu sistem.Hepimizin Cumhurbaşkanını sadece kendi partilerinin başkanları yapınca ülke sadece parti devleti olacak. Ama Darıcalılar başta olmak üzere ülke insanı evet demeyecek.  Milliyetçi , muhafazakar kesim hayır diyor diye terör örgütleri ile aynı kefeye koyuyorlarsa bu halk onlara sandıkta cevabı verecek.”dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Törk, hemşerilerine, gitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı