Haber Detayı
15 Temmuz 2018 - Pazar 10:44
 
TÖRK “HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir bildiri yayımladı.
 
 
 
Siyaset Haberi


 “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

MİLLETİMİZ VE SİYASET KURUMU ORTAK DİRENİŞ SERGİLEDİ

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazıkki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

TEK GÜVENCEMİZ MİLLETİMİZİN AZİM VE KARARLILIĞIDIR

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleri esaslarına sarılmaktan geçiyor. Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: TÖRK, “HER, TÜRLÜ, DARBEYİ, LANETLİYORUZ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı