Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 20:04
 
Törk: Korkuyorlar
SON DAKİKA....Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk parti toplantı salonunda bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Düzenlenen basın toplantısında Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, Tanıtım Medya Birim Sorumlusu Evrim Özcan, İlçe Sekreteri AsumanTolunay, İlçe Başkanı Törk'e kürsüde eşlik eden isimler oldu. Partnin diğer organ yöneticileri de basın toplantısında hazır bulundular.
 
 
 
Darıca Haberi


İlçe Başkanı Yakup Törk toplantısının başında sözlerine basın mensuplarına temenni ve mesaj içeren bir konuşma yaptı. Özgürce haberlerini yazan bir çalışma ortamı temennisinin ardından geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen kurultay ve parti meclisi seçimlerine ,ilişkin açıklamalar yaptı. Kocaeli Milletvekili Haydar Akar parti meclisinde olduğunu ve bugüne kadar partiye olan katkıları nedeniyle hem teşekkür etti hem de bu görevinde başarılar diledi. Törk, parti meclisine bireysel olarak başvuruda bulunduğunu anahtar listede olmadığını ifade etti. Törk, "Ben genel başkanın anahtar listesi dışında herhangi bir anahtar listede olmayı tercih etmedim. Bana oy veren vermeyen tüm delegelere teşekkür ederim. Orada ciddi bir beyin fırtınası ve görüş alışverişi yapma fırsatı buldum. Hem kurultayı renklendirdiği hem de Darıca'yı temsil ettikleri için oraya gelen ilçe yöneticilerimize ayrıca teşekkür ederim. Yaptığım konuşma ile kurultayın bir parçası olmak katkı sunmak benim için keyif vericiydi. Türkiye'de demokrasi dersi veren bir tablo çizildi. Kimse CHP'ye demokrasi dersi vermeye kalkmaması gerektiğinin adeta ispatıydı."dedi.

HABER ÇARPITILARAK YAYINLANMIŞ


Bir gazete çıkan haber için de açıklamalar yapan Törk, "Benim kurultay sonrası istifa edeceğim şeklinde yapılmış haber yapılmış. Benim özellikle adalet yürüyüşünde yan yana kilometrelerce yan yana yürüdüğüm genel başkanımla sonuna kadar devam edeceğim. Genel başkanım seçilmiştir. Her zaman emrindeyiz. Partimizi Darıca'da ve her yerde iktidar yapmak için daha güçlü bir şekilde genel başkanım ile yol yürümeye devam edeceğiz. Bizi tartışmaya açmaları, bizim partililerimizle karşı karşıya getirmelerinin nedeni 2019 için şimdiden korku duymaya başladılar. Birilerinin bam teline dokunan ses getiren bir parti yapımız var. Kadın kollarımız, gençklik kollarımız ve tüm organlarımız çok güçlüdür."dedi.

SEÇİME HAZIRIZ


Törk 2019 yılında yapılacak olan seçimlere de hazır olduklarını ifade ederek, "Birilerinin uykularını kaçırdığımızı görüyorum. Onlarda iktidardan gitmemenin hayhallerinni kursunlar. Demokrasi ve istikarar isteyenlerle hem genel de hem de yerel de iktidar olacağımızdan hiç kuşkum yok. Biz ülkenin huzura ihtiyacı olduğunu her platformda dile getirmeliyiz. Bu ülkenin huzura, adalete, demokrasinin olmazsa olmaz olduğunu evlerde, sokaklarda dile getireceğiz. OHAL'in kaldırılması gerektiğini toplumsal uzlaşmanın sağlanması gerektiğini, ben değil biz diyenlerle birlikte her dakika konuşacağız. Bu bizim en önemli partili görevimizdir. Afrin operasyonunda şehit olan ve tüm görevlerde şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim."dedi.

İSTEMEYİ BİLMİYORLAR


Yerel siyasete ilişkin konularda da açıklamalar yapan Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk, "Darıca Belediyesi'nde hukuk komisyonunda bir meclis üyemiz olması beceremizi, iktidar partisinin aciziyetini ve CHP'ye olan güveni gösteriyor. Emniyet bbinasından, caddelere, yollara, tesislerden tüm hizmetlere kadar şikayetlerini dile getiren vatandaşlarımız bie geliyor. Yerel yönetimi hizmet sorumluluğuna davet ediyoruz. Büyükşehir Belediyesinin hala Darıca'ya en az yatırım yapan yatırım politikasından vazgeçrek Darıca'nın hak ettiği payı, hizmeti verinç. Bunu isteyemeyen, alamayan basiretsiz yönetimede bu anlayışından kurtuklarak Darıca için çalışmaya davet ediyorum."dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Törk:, Korkuyorlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı