Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 11:20
 
Törk: “Siyasi hayatımın en zor seçimi!”
Darıca CHP İlçe Başkanlığı, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla Bayramoğlu Cuci Otel'de düzenlenen iftar programıyla bir araya geldi. Programda konuşan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, “Sandığa giderek ülkemizin geleceğini tercih edeceğinizden şüphemiz yok. Siyasi hayatımda en zor seçim kampanyasını götürüyorum. Ülkemizin normalleşmesine ve gelişmesine ihtiyacımız var. Bu değişim en kısa sürede gerçekleşir ve ülkemizde hepimiz huzur içerisinde yaşamaya devam ederiz.
 
 
 
Darıca Haberi


Darıca'da faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar Darıca CHP İlçe Başkanlığı tarafından Bayramoğlu Cuci Otel'de düzenlenen iftar programında bir araya geldi. İftar programına CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç, CHP Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, meclis üyeleri, Seçim Koordinasyon Merkezi Yönetimi ile partililer katıldı.

EN ZOR SEÇİM KAMPANYASI

İftar yemeğinin ardından CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk bir konuşma yaptı. Başkan Törk, “Sizlere ülkemizin birlik ve beraberliği için, Atatürk’ün kurmuş olduğu laik, demokrat ve sosyal hukuk devletine olan inancımızla sandığa giderek ülkemizin geleceğini tercih edeceğinizden şüphemiz yok. Siyasi hayatımda en zor seçim kampanyasını götürüyorum. Ülkemizin normalleşmesine ve gelişmesine ihtiyacımız var. Bu değişim en kısa sürede gerçekleşir ve ülkemizde hepimiz huzur içerisinde yaşamaya devam ederiz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

 

DARICA ŞİRİN BİR KASABAYDI

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk’ün ardından CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan bir konuşma yaptı. Tarhan, “Müslüman âlemi için çok önemli olan Ramazan Ayı’nda siyasi partiler propaganda yürütüp seçim çalışmaları yapıyorlar. Oldukça zor ama ülkemizin, çocuklarımızın ve kentimizin geleceği için bütün siyasi partilerin düşüncelerini vatandaşlara anlatması gerekiyor. Darıca’ya baktığımız zaman yeni ilçe olmuş, eskiden çok şirin bir kasaba idi. Biz Anadolu’nun farklı yerlerinden çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için, aş için, ekmek için bu kente geldik. Bu bölgelerde de artık demokrasi gereği sivil toplum kuruluşlarının güçlü olması gerekiyor.

 

 

 

BERABERLİĞİN KIYMETİNİ BİLELİM

Eğer kent yaşamına uyum sağlanacaksa, geldiğimiz bölgenin kültürünü buraya taşımalıyız. Ama bugün çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Keşke siyasetçiler de sanat ve tarih konuşsa. Hiçbiri son yıllarda yok. Hep bir kavga ve kardeşlerimize karşı sorun yaratan bir ortam var. Bu demokrasinin kıymetini bilelim. Atatürk’ün silah arkadaşları ile kurduğu büyük cumhuriyete sahip çıkalım. Özgürce şarkılarımızı, türkülerimizi, halaylarımızı bu topraklarda yarınlara taşıyacaksak, barış ve kardeşlik için yarınlara kucak açacaksak; demokrasinin, birliğin ve beraberliğin kıymetini bilelim.

 

 

 

ÖNEMLİ SEÇİM

24 Haziran seçimleri önemli bir seçim. Çünkü cumhuriyet ve parlamenter sistem oylanacak. Bu sistemi kaybedersek hiçbirimizin o parlamentoda temsil yetkisi olmayacak. Ne olursa olsun çıkarlarımızı bir kenara bırakıp, ülkemizin geleceği, birliği beraberliği için bu süreçte siyasi partilerin programlarını yakından takip edelim. Hükümetler asfalt, otoban, havalimanı, köprüler yapacaklar ama öncelikli olarak tek dileğimiz bu ülkede yoksulluk, işsizlik, gelir adaleti, tarım politikaları, üretime dayalı ekonomi bugünkü sıkıntıları geride bırakacak tek politikalar bunlardır. Bu düşüncelerle Allah tutuğunuz oruçları kabul etsin.” diye belirtti.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Törk:, “Siyasi, hayatımın, en, zor, seçimi!”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı