Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 21:36
 
Törk ve Yılmaz İmza Verdi!
CHP’de genel başkan değişimi isteyen Kocaelili 10 Kurultay Delegesi, ‘Değişim ve Umut Kurultayı’ adı verilen olağanüstü kurultayın toplanması amacıyla gün içinde notere giderek imzalarını verdi Kaynak: CHP’li delegeler imza için notere koştu
 
 
 
Siyaset Haberi


24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimlerinin ardından CHP’de başlayan liderlik ve değişim tartışmaları 3 haftayı bulan uzun bir sürecin ardından bugün resmiyet kazandı. Bugün saat 08.30’dan itibaren Türkiye’nin birçok yerinde kurultay delegeleri noter huzurunda imzalarını vermeye başladı. Muharrem İnce’yi destekleyen Kocaelili 10 kurultay delegeleri de gün içinde notere koşarak gidip imzalarını verdi. 15 günün sonunda nitelikli çoğunluk bulunması durumunda CHP, 45 gün içinde seçimli olağanüstü kurultaya gidecek. CHP’de seçimli olağanüstü kurultayın toplanabilmesi için delegelerin yarısından bir fazlasının yani 634’ünün imza vermesi gerekiyor.

Sabahın erken saatlerinde İzmit eski İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin ve Nilgün Düzen birlikte ‘Değişim ve Umut Kurultayı’ adı verilen olağanüstü kurultay için notere gitti. Yılmaz Uçak, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Mehmet Hilal Kaplan ve Durmuş Karaboğa ise saat 15.00’de Gebze’de noter huzurunda İnce için imza verdi. Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular ve Yaprak Fidancı da erken saatlerde İnce için imza verenler arasındaydı. Öte yandan Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, daha öncesinde imza vermeyeceğini açıklamasına rağmen son anda kararını değiştirerek olağanüstü kurultay için imza verdiği öğrenildi.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Törk, ve, Yılmaz, İmza, Verdi!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı