Haber Detayı
20 Ekim 2016 - Perşembe 14:42
 
TOSB Bağlantı Kavşağında Hızlı İlerleme
Çayırova’da yaşanan trafik sorununu büyük ölçüde ortadan kaldıracak olan TOSB bağlantı kavşağında çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.
Çayırova Haberi
TOSB Bağlantı Kavşağında Hızlı İlerleme

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, TOSB ve Çayırova Belediyesi işbirliği ile yapımı devam eden ve ilçe sanayisinin yoğun olduğu Şekerpınar bölgesinde hayati öneme sahip bir ulaşım yatırımı olan TOSB bağlantı kavşağında çalışmalar önemli ölçüde ilerledi. İlçenin kuzey kesiminde yer alan başta ağır tonajlı araçları Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) olmak üzere yoğun sanayiye ev sahipliği yapan Şekerpınar’da ilçeyi Tem Otoyolu’na bağlayacak kavşak ve bağlantı yolunu içeren proje ile bölgenin trafik yükü büyük ölçüde ortadan kalkacak.

TEM'den Organize Sanayiye Girişler Kolaylaşacak

21 milyon liralık yatırım olan proje kapsamında özellikle sabah ve akşam işe gidiş dönüş saatlerinde işçi servisleri ve diğer araçlar daha güvenli ve daha konforlu ulaşım sağlayacak. İstanbul yönüne kısa yoldan çıkışı sağlayan proje ile mevcut Şekerpınar Kavşağında da önemli rahatlama hissedilecek.

Proje Kapsamında 3 Üst, 2 Alt Geçit Yapılacak

Çayırova’da Tem Otoyolu ile Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ulaşım sorununu çözecek olan  proje kapsamında 3 üst, 2 alt geçit yapılacak. Toplam uzunluğu 6 bin 764 metre olan yolun yapılacağı üst geçit çalışmasında 308 bin 142 metreküp kazı, 31 bin 825 ton asfalt, 14 bin 969 ton beton imalatı gerçekleştirilecek. 2 bin 700 ton prefabrik kiriş imalatının yapılacağı önemli projede 2 bin 271 metre drenflex boru, bina işleri için çeşitli imalatlar, elektrik ve tesisat işleri yapılacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOSB, Bağlantı, Kavşağında, Hızlı, İlerleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı