Haber Detayı
26 Kasım 2016 - Cumartesi 10:40
 
TOSB, Otomotiv Test Merkezi hazır
TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde 3 laboratuvardan oluşan “Otomotiv Test Merkezi” binası inşaatı tamamlandı.
Gebze Haberi
TOSB, Otomotiv Test Merkezi hazır

 TOSB’dan yapılan açıklamaya göre açılış töreni  3 Aralık 2016 Cumartesi günü saat:11.00’ da TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşecek.

Merkezde, özgün teknoloji ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesine esas teşkil edecek, tasarım doğrulama testlerinin yapılabileceği ve bu alandaki dışa bağımlılığı minimum düzeye indirecek “Test Merkezi’nde, OSB Araç ve Aksam Parçaları Dayanım-Ömür-Performans Test Laboratuvarı(Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Destekli), OTAM Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Otomotiv Komponent Test Laboratuvarı), ESİM Test Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Elektronik Test ve Ar-Ge Laboratuvarı) yer alacak.

 

Ülkenin otomotiv, makina, savunma, elektrik, elektronik, beyaz eşya gibi pek çok sektörüne hizmet verecek test merkezinin açılışına, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ, Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN, Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri IŞIK, il protokolü ve sanayicilerin katılmaları bekleniyor.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOSB,, Otomotiv, Test, Merkezi, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı