Haber Detayı
12 Ocak 2017 - Perşembe 18:28
 
TÜBİTAK, İş Fikri Olana 150 Bin TL Hibe Verecek!
Bireysel Genç Girişim Programı' kapsamında teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan girişimcilere 150 bin TL'ye kadar hibe sağlanacak.
Ekonomi Haberi
TÜBİTAK, İş Fikri Olana 150 Bin TL Hibe Verecek!

TÜBİTAK tarafından gençlerin iş fikirlerini iyi bir iş planına dönüştürme hedefiyle başlatılan Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı başladı. Program kapsamında teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan girişimciler 150 bin TL'ye kadar hibe alacak.

FİKİRLER ELEME SİSTEMİNE TABİ TUTULACAK

İki aşamalı programda, internet sitesi üzerinden toplanan iş fikirleri bir eleme sistemine tabi tutularak; fikirler, teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu gibi yönler göz önünde bulundurarak değerlendirilecek.

150 BİN TL HİBE DESTEĞİ

Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri 2 aylık eğitim ve mentorluk programına dahil olacak. Programı tamamlayarak iş fikirlerini geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK'a başvuracak ve 150 bin TL'ye kadar olan hibe desteğini alabilmek için yarışacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 OCAK

Son başvuru tarihi 31 Ocak olan programa başvurmak isteyenler, İstanbul Üniversitesi Teknokent internet sitesi üzerinden başvurabilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜBİTAK,, İş, Fikri, Olana, 150, Bin, TL, Hibe, Verecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı