Haber Detayı
04 Şubat 2016 - Perşembe 15:22
 
TÜPRAŞ NORMALE DÖNDÜ
Körfez’de dün bir ünitede başlayan yangın nedeniyle tehlike dolu anlar yaşayan Tüpraş’ta, yangının neden olduğu zararın tespiti için komisyon bekleniyor
Kocaeli Haberi
TÜPRAŞ NORMALE DÖNDÜ

Tüpraş'ta dün ünitede çıkan yangın tamamen söndürüldü ve çevre temizliğinin yapılmasına başlandı. Yanan ünitede, gelecek olan hasar tespit komisyonunun incelemesinin ardından, yangının bilançosu belli olacak. Ancak, alınan bilgilere göre yangın ünitede kısmen hasara neden oldu ve komisyonun raporunu tamamlamasının ardından da hemen temizlik ve onarım çalışmasına geçilerek, sistem devreye alınacak.

 

MADDİ HASARLA ATLATILDI

Tüpraş’ın, yaşanan yangın nedeniyle üretimdeki aksama ve yanan ünitenin maddi hasarı olduğu ve bunun da yüksek rakamlar tutmasının beklenmediği belirtiliyor. Tüpraş yetkilileri, sevindirici olanın olayda can kaybı ve ciddi yaralanma yaşanmaması olduğunu belirterek, yalnızca bir kişinin parmağının yaralandığı, 5-6 kişinin de dumandan etkilendikleri, yaralıların istirahat ettirildiklerini beirtti. Tüpraş’ta yanan ünitenin sigortalı olduğu da öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜPRAŞ, NORMALE, DÖNDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı