Haber Detayı
25 Şubat 2016 - Perşembe 13:27
 
Türk Metal Sendikası'ndan kadın işçilere eğitim
Türk Metal Sendikası Gebze-Dilovası Şube Başkanı Olcay Dursun, genel merkezin aldığı karar doğrultusunda Gebze'deki kadın işçilere yönelik eğitimlerin devam ettiğini söyledi.
Gebze Haberi
Türk Metal Sendikası'ndan kadın işçilere eğitim

Kişisel Gelişim Uzmanı Ayla Şimşek ve İletişim Uzmanı Gülayşe Yetmez'in katılımıyla başladıkları eğitimin devam ettiği hakkında bilgi veren Başkan Dursun, "Gebze Şube Başkanı Şeref Özcan ve Çayırova Şube Başkanı Bilal Uca'nın da verdiği destekle başlattığımız kadın işçilere yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. Bugüne kadar yüzü aşkın kadın işçi eğitim gördü. Bugün başlaya ve beş gün sürecek eğitime 60 bayan işçi katılıyor. Genel Başkanımız Pevrul Kavlak'ın girişimiyle başlatılan bu eğitimden toplamda 15 bin sendika üyesi bayan arkadaşımız yararlanacak." dedi.
 
Bugüne kadar bine yakın bayan işçinin bu eğitimden faydalandığını hatırlatan eğitimci Ayla Şimşek, "Türk metal Sendikası yönetimine kadın işçilere verdiği bu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü çalışan kadınların yükünün iki kat ağır olduğunu hepimiz biliyoruz. Onlar işyerinde işçi, evde anne olarak birçok sorumluluğun üstesinden başarıyla gelmek zorundalar. Evde aileye, işyerinde ise işverene karşı sorumluluklarını yerine getirirken kendilerini unutuyorlar. Halbuki bir insan olarak onların da birçok sosyla ve manevi ihtiyaçları var. Bunları da sosyal ortamlarında etkin olmakla aşabilirler. Eğitimlerimiz genellikle bu yönde olup, yoğun bir iş temposu altında çalışan bayan arkadaşlara iş yerinde stresle başa çıkma yolları, iletişim, ekip çalışması, mobbing, kurumsal aidiyet, zaman yönetimi ve ikna becerileri gibi konularda eğitim veriyoruz. Bu eğitimdeki amacımız bayan arkadaşlarımızın bilinçlendirmek, sosyal yaşamlarında, gerek işyerinde, gerekse de sendikal faaliyetlerinde daha başarılı ve huzurlu olabilmelerini sağlamaktır." diye konuştu.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Metal, Sendikası'ndan, kadın, işçilere, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı