Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 11:12
 
“Türkiye’de ana muhalefet sorunu var”
Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Darıca İlçe teşkilatına hayırlı olsun ziyaret gerçekleştirdi. Teşkilat çalışmalarının zor ve fedakârlık istediğini söyleyen Karaosmanoğlu, “Bugünlerde ülkemize yapılan saldırıların arttığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında Türkiye’ye saldırıyorlar” dedi.
Darıca Haberi
“Türkiye’de ana muhalefet sorunu var”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Darıca İlçe Başkanlığı görevine yeniden seçilen Muzaffer Bıyık ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Türkiye’de ana muhalefet sorunu var diyerek teşkilat üyelerine bir konuşma gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bugünlerde ülkemize dış kaynaklı saldırıların arttığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dosta güven düşmana korku veriyor. Bundan dolayıdır ki onun şahsında Türkiye’ye saldırıyorlar” dedi.

“SİYASETİN SEVİYESİNİ DÜŞÜRÜYOR”

Ana Muhalefet Partisi keşke iktidar olabilmek adına çalışmalar yapsa diyerek sözlerini sürdüren Karaosmanoğlu, “Bugünlerde karşılaştığımız ana muhalefet partisinin temelsiz ve gerçek dışı ithamları siyasetin seviyesini de düşürüyor. Artık net bir şekilde söyleyebiliriz ki Türkiye’de ana muhalefet partisi sorunu var. AK Parti kadroları dış ve iç kaynaklı saldırıları görüyor. Her türlü saldırılara rağmen halkımıza daha çok hizmet edeceğiz. Teşkilatlar olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için tüm kadrolarımızla daha çok çalışacağız. AK Parti kadroları diri ve güçlü olmasıyla her daim vatandaşın emrinde olduğunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

“SALDIRI GİRİŞİMLERİNE KARŞI HEP BİRLİKTE KARŞI KOYACAĞIZ”

Darıca teşkilatlarının başarılı çalışmalar ortaya koyduğunu da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hamdolsun ki Kocaeli teşkilatları çok iyi durumdadır. Daha iyi olması için de hep birlikte daha çok çalışacağız. Darıca İlçe Başkanımız Muzaffer Bıyık’ın başkanlığında 2023 ve 2071 hedefleri için durmak yok yola devam diyoruz. Teşkilatlar olarak hepimizin ülkemize ve milletimize karşı sorumlulukları var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her noktadan gelen saldırı girişimlerine karşı hep birlikte karşı koyacağız” ifadelerini sarf etti.

“BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ FİKRİ IŞIK’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Darıca ilçesinde yaptığı ve planladığı hizmetler hakkında ilçe teşkilatını bilgilendiren Karaosmanoğlu, Darıca’da askeri kışlanın şehre kazandırılmasının ardından çalışmalara hızlı bir şekilde başladıklarını ifade ederek, “Milli Savunma Bakanlığı döneminde başta ilçemizde ki askeri alan olmak üzere kentimizde ki diğer askeri alanların Kocaeli’ye kazandırılması konusunda ortaya koyduğu irade için Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’a, Darıca ve Kocaeli halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Halkımızın kullanımına açacağımız bu alan Darıca’nın en önemli sosyal alanlarından birisi olacaktır. Temizlik çalışmalarımızın sürdüğü alanda ki bazı bölümleri bu yaza yetiştirmeyi de hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

“YATIRIMIN MALİYETİ 35 MİLYON LİRADIR”

İzmit Körfezinin temiz kalması için bir gram dahi arıtılmamış suyun denize boşaltılmaması noktasında koydukları iradenin Kocaeli için büyük kazanımlar getirdiğini de belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Gebze İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine bağlamak için inşaatını sürdürdüğümüz Darıca sahil kolektör hattında 2,7 km uzunluğunda tünel inşa ediyoruz. İSU Genel Müdürlüğümüz, İzmit Körfezi’ni Karamürsel’den Gebze Eskihisar’a kadar atıksu kolektör hatları ve arıtma tesisleri ile kanalizasyon suları ve çamurdan arındırdı. Şimdi de Darıca Bayramoğlu ile Gebze Arıtma tesisi arasında kolektör hattı inşa ederek, Gebze Eskihisar ile Darıca’nın sahil kısımlarının atık sularını da Gebze İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine bağlıyoruz. Darıca’mıza yaptığımız çok önemli yatırımın maliyeti de 35 milyon liradır” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞIMIZ TEŞEKKÜRÜ SANDIKTA YAPIYOR”

Kocaeli’de ki yerel hizmetlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete olan bağlılığı ve ülkesine karşı olan sevgisiyle yola çıktığı yıldan itibaren başladığını da özellikle vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanımız ülkenin önüne geçerek ayağına vurulmuş prangaları tek tek söktü. Özlemle beklenen tam bağımsız ve milli bir politika uygulamaya başladı. Ülkemizde ki ve kentlerimizde ki gelişme ile kalkınma da bu şekilde başladı. Yerelde bizlerde çok çalışarak kentimizin çehresini değiştirdik. Teşkilatlar olarak da vatandaşımıza her zamankinden daha çok yanında olduk ve ilgimizi gösterdik. Bundan sonra da insanımızın yanında ve hizmetinde olacağız. Unutmayalım ki vatandaşımız hizmetin karşılığında ki teşekkürü sandıkta yapıyor” dedi.

 

“2023 YILINDA DARICA’DA METROYA BİNECEĞİZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla yapılacak Darıca, Gebze ve OSB'ler arasında ki Metro projesi hakkında AK Parti Darıca İlçe teşkilatı yöneticilerine bilgi veren Karaosmanoğlu, “Projemiz Darıca sahilden başlayacak. Bu metro projemizle de İstanbul'a entegre olacağız. Metro projemizde gidiş–dönüş toplam 32 kilometrelik bir hat üzerinde kurulu olacak. Toplam 12 istasyonlu metro projemizle Darıca, Gebze ve OSB'ler arasında ulaşım 19 dakikada sağlanacak. Tahmini bütçesini de 2.5 Milyar TL olacak. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023 yılında Darıca’da metroya bineceğiz. Bir aksilik olmazsa Ocak ayı içerisinde ihalemizi yapacağız” bilgisini verdi. Birliktelik karşılıklı fikir alışverişinin yapılmasının ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Türkiye’de, ana, muhalefet, sorunu, var”,
Yorumlar
Haber Yazılımı