Haber Detayı
05 Şubat 2017 - Pazar 13:51
 
TÜRKİYE’DE REJİM SORUNU YOK
Gebze Haberi
TÜRKİYE’DE REJİM SORUNU YOK

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Gebze İlçe Gençlik Kolları’nın düzenlediği Ahde Vefa buluşmasına katıldı. Gaziler Dağı’nda Gençlerle sabah yürüyüşüne katılan Bakan Işık, Ramada Otel’de yapılan Gençlik Kolları buluşmasında Referandumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ertan Kara ve eski gençlik kolları başkanları da katıldı.

IŞIK: “GENÇLER BİZİM İÇİN DEĞERLİ”

Işık: AK Parti Gençlerin açısından olayları yorumlamaya büyük önem verdi. Her gittiğimiz yerde Gençlerin ne düşündüğüne önem verdik. AK Parti, Gençlik Kollarını bir okul olarak kurumsallaştırdı. Bunun en güzel örneği Kocaeli. Kurucu İl Gençlik Kolları başkanımız şu anda İl Başkanı. Bu okuldan başarıyla mezun olmak siyaseti öğrenmek demektir. Siyasette hazır hale gelmektir. AK Partiyi kurduğumuz 2001 yılından beri sürekli pratik yapıyoruz. Sahada sürekli çalışma yapıyoruz. 2007’ye kadar yoğun bir çalışma yapmıştık. 2007 seçimlerinde Demokrat partiden sonra oyunu arttırarak ikinci kez iktidar olan parti olarak tarihe geçtik. Ama arada Cumhurbaşkanı seçtirmemek için 367 garabetini ortaya koydular. O gün nasıl bir yanlış yaptıklarını bugün anladıklarını tahmin ediyoruz. Eminim sayın Baykal da Sayın Kılıçdaroğlu da bu 367 icadını keşke çıkarmasaydık dediklerini tahmin ediyorum. O gün yaptıkları yanlış bir sistem çalışmasını başlattı. Bugün içinde bulunduğumuz sistemin savunucusu CHP, aslında sisteme dinamit koyan da CHP’dir. O günlerde birlikte çalıştık. Gebze’nin bütün mahallelerinde seçim çalışması yaptık. Hemen arkasında 2007 referandumu, 2008 seçimler, 2010 referandumu hepsini beraber çalıştık. 2011 seçimlerinde Demokrat partiden sonra 3.defa İktidar olan tek parti olduk, oyunu artırarak devam ettiren tek parti olarak da rekor kırdık. 

DEMOKRASİLER DE İKİ UNSUR VARDIR

Konuşmasına devam eden Bakan Işık; “Demokrasiler de iki unsur vardır. Birincisi temsilde adalet, bütün görüşlerin mümkün olan en yüksek oranda parlamentoda temsil edilmesidir. Diğer unsur ise yönetimde istikrar. Demokrasiler bu iki unsuru çok önemser. Türkiye uzun yıllar istikrar sağlasın diye “Temsilde adaleti” kenara bıraktı. Yüzde 10 barajı getirildi. Bunun sebepleri vardı. Parlamento olan seçimde toplumun Yüzde 96’sını yansıttı, isteriz ki Yüzde yüz 100 olsun. Eğer biz temsilde adaleti sağlayacağız diye de yönetimde istikrarı kenara koyarsak demokrasi dışlı unsurları kenara koymuş oluruz. İki unsurun olmasının yolu yönetim sistemini değiştirip Başkanlık sistemini getirmektir.” Dedi.

BİR GEMİYİ İKİ KAPTAN BATIRIR

Işık, “Şu an ki sistem iki başlı sistem. Bu sürdürülemez. Bir gemiyi iki kaptan batırır. CHP bunu bilmiyor mu? Peki o zaman niye alternatif teklif getirmediniz? Parlamenter sitemi güçlendirmeyi esas alan bir önerisini duydunuz mu? Bu nasıl Muhalefet ya. Muhalefet grup toplantısında nutuk atmak mı? Demokrasilerde iktidar bir çalışıyorsa muhalefet 2 çalışır. Bu Türkiye’nin en önemli meselesi. Bununla ilgili alternatif getirmeyeceksiniz de ne getireceksiniz? Bir teklif getirseydiniz, bunu sunsaydınız. Bunun yerine rejim değişikliği diyorlar. Niye ölümüne karşı çıkıyorlar? Bu referandum kabul edilirse sadece Türkiye’de değişim hızlanmayacak, CHP’de de değişim hızlanacak. Bunu bildikleri için karşı çıkıyorlar. Çünkü referandum da evet oyu çıkarsa Kılıçdaroğlu koltuğunu kaybedebilir. Rejim tartışması olayını sürdürmelerinin tek sebebi bu.” Dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE’DE, REJİM, SORUNU, YOK,
Yorumlar
Haber Yazılımı