Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 11:34
 
Türkiye Namık Kemal’i konuşuyor
Afyon’da düzenlenen yarışmalarda aldığı derecelerle adını Türkiye genelinde duyuran Darıca Namık Kemal İlkokulu, geçen yıl ilkinin açılışını gerçekleştirdiği Robotik ve Kodlama Sergisinin ikincisini ilçe protokolünün katılımı ile yaptı.
Darıca Haberi
Türkiye Namık Kemal’i konuşuyor

Geçen yıl yapılan açılıştaki stantlara birçok yeni stant ekleyen ve gelişen teknolojide yerini alacak öğrencilere örnek alan Namık Kemal İlkokulu öğrencilerinin projeleri hayal gücü ve yaratıcılığını ortaya koyduğu somut çıktılar olarak sunuldu. Okul ayrıca Dünya çapında maker hareketinin öncülüğünü üstlenen School Maker Faire programının kriterlerini karşılayıp lisansını almaya hak kazandı. Bu program parlak fikirleri olan çocukların gençlerin projeyle bir araya geldiği bir paylaşım alanı ve daha öğrenmekten keyif alan ve yaptıklarını paylaşmaktan mutluluk duyan, meraklı insanların bir araya gelerek kendin yap kültürünü kutladığı uluslararası bir festivaldir. Okulda gerçekleştirilecek olan projeler aynı zamanda School Maker Faire’ın dünya genelindeki bültenlerinde de yer alacak.

 

İL MÜDÜR YARDIMCISI DOĞAN’DA KATILDI

Okul Müdürü Hikmet Ayluçtarhan yaptığı açıklamada” Öğrencilerimiz bu yaptıkları çalışmalarla teknolojiyi tüketmek ve bağımlısı olmak yerine bir şeyler üretmek adına kullanabilmeyi öğreniyorlar. Kodlama ve robotik atölyemizi açtığımız süreçten itibaren çocuklarımızda bu bilincin oluşması için çok çaba sarf ettik. Bugün geldiğimiz noktada içeride bulunan projeleri gördükten sonra çabamızın boşuna olmadığını çocuklarımızın geleceğine önemli katkılar sağladığımızı görüyoruz. Sahip olduğumuz atölye Türkiye’de sayılı okullarda bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, atölyemizde hayal ettiklerini programlayabiliyorlar, çizebiliyor, üretebiliyor ve ürettiklerini uluslararası platformlarda paylaşabiliyorlar.” dedi

BİLGİ KULLANINCA DEĞERLİDİR

Okul Müdürü Ayluçtarhan’ın ardından törene katılan Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, konuşmasında, “Bilgiyi sadece öğrenmek yetmez. Bilgi hayatımızda kullanabilir bir hale dönüşünce değerli olurTeknolojiyi takip etmek yerine üretmek zorundayız. Eksikliklerimiz var. Ancak ufak ufakta olsa bu çalışmalara başladık. Hız da vereceğiz. Dünya teknolojisi ile aramızda olan açığı en kısa zamanda kapatacağızBen inanıyorum ki bundan sonra insanlar çocuklarını okula kayıt ettirme sürecinde öncelikli olarak Darıca Namık Kemal İlkokulu’nu tercih edeceklerdir.” dedi. Törene Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mustafa Doğan, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Şube Müdürleri, okul idarecileri ve öğretmenler ile veliler katıldı. Dans gösterilerinin ardından kesilen kurdele ile sergi katılımcılar tarafından beğeni ile gezildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, Namık, Kemal’i, konuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı