Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 15:02
 
Türkiye'nin en yaşlı kaplumbağasından derbi tahmini
Türkiye’nin en yaşlı kaplumbağası Tuki, hafta sonu oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesinde tahminde bulundu
Darıca Haberi
Türkiye'nin en yaşlı kaplumbağasından derbi tahmini

Darıca’da bulunan Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkının sevimli üyelerinden olan 97 yaşındaki Türkiye’nin en yaşlı kaplumbağası Tuki, hafta sonunda Türk Telekom Arena’da oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesinde tahminde bulundu. Bahçesine Fenerbahçe ve Galatasaray Bayrakları olan kutular bırakılan Tuki, tercih yapmak için epey düşündü. İlk adımlarında Galatasaray’a yakın gibi gözüken Tuki, tercihini Fenerbahçe’den yana kullanarak ezeli rekabet ebedi dostluk parolasıyla oynanan dev derbiyi Fenerbahçe’nin kazanacağı yönünde tahminde bulundu.

 

20170420aw045241_03.jpg

 

REKABETİ EN UZUN SÜREDİR TAKİP EDENLERDEN

Yapılan tahmin ile ilgili açıklamalarda bulunan Hayvanat Bahçesi Eğitim ve Pazarlama Müdürü Gökmen Aydın, “Bu rekabeti en uzun süre takip edenlerden birisi olsa gerek Tuki çünkü 97 yaşında. Önüne 2 farklı kutu koyduk. Birinde Fenerbahçe Bayrağı vardı, diğerinde Galatasaray Bayrağı. O tercihini Fenerbahçe’den yana kullandı. Bizim için ezeli rekabetin dostlukla bitmesi önemli. Ülkemizin de buna ihtiyacı var. İnşallah hak eden kazanır” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin en yaşlı kaplumbağasının tahminin ardından hayvanat bahçesi yetkilileri tercihin doğru çıkıp çıkmayacağını merakla bekliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, en, yaşlı, kaplumbağasından, derbi, tahmini,
Yorumlar
Haber Yazılımı